Artikkel "Majandus"

Go down

Artikkel "Majandus"

Postitamine  Allan on Esm Märts 09, 2009 6:54 pm

Lugesin Vangla Planeedi lehelt majanduskriisi kohta.
Tekkis küsimus, et kui vana see autor on?
Kust on pärit, see info mis seal kirjas on?
Tegelikult sellele ma tean isegi vastust. Kõik see info on sõna-sõnalt maha kirjutatud filmist Zeitgeist Addendum. Kus räägitakse kuidas loob Ameerika Keskpank raha. See kas Zeitgeist seda õegesti seletab on uba teine küsimus.
Selles jutus mis on siin lehel kirjas on päris palju fakti vigu.
Aga hakkame siis vaatama ja parandama.
Eesti Valitsus otsustab, et vajab mõningast raha. Seega pöördub ta Eesti Panga poole ja taotleb ütleme näiteks 10 miljardit Eesti krooni.
Eesti valitsus ei saa pöörduda Eesti Panga poole, et sealt laenu võtta, sest Eesti Pank ei tegele laenude andmisega. Eestis on valuutakomitee süsteem. http://www.eestipank.info/pub/et/yldine/pank/rahasysteem/yldalused/yldpohimotted.htm?ok=1
Eesti Panga esmane eesmärk on tagada hinnastabiilsus. See saavutatakse stabiilse vahetuskursi abil. Eestis rakendatakse vahetuskursi juhtimisel valuutakomitee põhimõtteid
Ma võrdleks nüüd keskpanga ja valuutakomitee süsteeme.
Keskpank -- Valuutakomitee
Pakub sularaha ja hoiuseid -- Pakub ainult sularaha
Fikseeritud või ujuv vahetuskurss -- Fikseeritud vahetuskurss reservvaluuta suhtes
Muutuvad välisvaluutareservid -- 100 % välisvaluuta reservid
Piiratud konverteeritavus -- Täielik konverteeritavus
Situatsioonikohane rahapoliitika -- Reeglitel põhinev rahapoliitika
Viimase instantsi laenuandja -- Ei ole viimase instantsi laenuandja
Sageli reguleerib kommertspankade tegevust -- Ei reguleeri kommertspankade tegevust
Vähem läbipaistev -- Läbipaistev
Poolitiseeritum -- Kaitstud poliitilise surve eest
Madalama usaldataväärsusega -- Suur usaldatavus
Võib tekitada inflatsiooni -- Ei saa tekitada inflatsiooni
Saab rahastada valitsuse kulutusi -- Ei saa rahastada valitsuse kulutusi
Vajab eeltingimusi rahareformiks -- Ei vaja eeltingimusi rahareformiks
Aeglane rahareform -- Kiire rahareform
Allikas Kaie Kerem ja Mare Randveer "Mikro- ja makroökonoomika põhikursus" (ülikooli õpik)
Järelikult on kogu see jutt 10 miljardist kroonist, mida valitsus laenab Eesti Pangalt vale, sest Eesti pank ei saa anda valitsusele laenu.

Ja on oluline aru saada, et Eesti Pank on erakorporatsioon.
Kust kohast on need andmed pärit?
https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=12943920
Vaadake 1. ja 3. paragraahvi. Nõukogu tegevust kirjeldab 6-8 paragraahv.
Lühidalt öeldakse seal nii, et Eesi pank on juriidiline isik, kes annab oma tegevusest aru Riigikogule, ei allu Vabariigi Valitsusele ega ühelegi teisele täidesaatvale riigivõimuasutusele ega kolmandatele isikutele. Eesti pank ei ole eraettevõte, sest panga nõukogu koosneb esimehest ja seitsmest liikmest. Esimehe nimetab ametisse Riigikogu Vabariigi presidendi ettepanekul (ühesõnaga nii riigikogu kui ka president peavad nõus olema uue Eesti panga nõukogu esimehega). Eesti Panga Nõukogu liikmed nimetab Riigikogu Eesti Panga Nõukogu esimehe ettepanekul. Eesti pank on väga kaugel erakorporatsioonist. Rahvas juhib Eesti Panka, valides riigikogu koosseisu, kes omakorda valivad Eesti panga nõukogu.

Kuna selle teooria alustalad on vigased, siis on ka kogu ülejäänud teooria vigane. Selle pärast ma rohkem ei viitsi vigu välja tooma hakata.

Ma saan aru, et sa oled vaadanud Zeitgeist'i, kusräägiti kuidas USA raha õhust toodab.
Seal räägiti vist nii, et kui USA valitsus vajab raha, siis ta läheb ja küsib keskpangalt laenu. Siis keskpank ostab USA valitsuselt võlakirjad ja annab raha vastu. Nii see asi käibki, kuid seal jäeti mainimata, et keskpank MÜÜB NEED VÕLAKIRJAD EDASI. Lihtsamalt öeldes USA valitsus laenab raha investoritelt ja keskpank vahendab seda tehingut. Kuna USA valitsus on maailma kõige usaldusväärsem laenu tagasi maksja, siis antakse talle väga madalaintressiga laenu, sest laenu andjad ei pea muretsema selle pärast kas nad saavad leanu tagasi.
Kindlasti tekib küsimus, et kes on need investorid. Nende investorite hulka kuuluvad tavainimesed või firmad, kes on oma raha paigutanud fondi, mis kaupleb võlakirjadega. Näitek võib juhtuda, et kui sa kogud oma pensioni teise sambasse raha, siis kasutatakse seda näiteks USA valitsusele raha laenamiseks.

Zeitgeist on väga oskuslikult tehtud propaganda film, müts maha nende ees. Nad ei edasta oma filmis valet infot, kuid nad jätavad mõned väga tähtsad asjad mainimatta.

Mina selle lehe autori asemel muudaksin seda teksti, sest sa kaotad sellega väga tugevalt oma lehe usaldusväärsuses.
Lihtslat huvipärast küsin, et kui vana on selle majandus artikli autor.

Allan

EDIT: Tegin mõned parandused keskpanga ja valuutakomitee võrdluses.


Viimati muutis seda Allan (Teis Märts 10, 2009 6:58 pm). Kokku muudetud 2 korda

Allan

Postituste arv : 5
Join date : 09/03/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Re: Artikkel "Majandus"

Postitamine  Olla on Esm Märts 09, 2009 7:24 pm

Tere Allan

Ma olen seda foorumit paar nädalat jälginud ja mul on ülimalt hea meel öelda, et üle pikka aja kirjutab keegi täie mõistusega inimene midagi tarka.
Ma olen sinuga täiesti nõus. Kogu see leht kubiseb valedest andmetest ja täielikust majanduslikust võhiklikusest. Lehe autoril puudub igasugune majanduslik arusaam ja kirjutab sisuliselt üks ühele maha seda sama jama, mis Zeitgeistis on läbi käinud.
Kuid see ei ole veel kahjuks kõik. Mulle tundub, et siin lehel on kõik võimalikud paranoia alla kannatavad inimesed pesa teinud, et oma jaburaid teooriaid edasi levitada. Ok, teooriate levitamise vastu mul ei ole midagi, free speech and all that jazz AGA - kui sul on teooria, siis PALUN too korralik ja asjakohane tõestus selle kohta, mitte ära aja oma sama rumalat võhikliku BS-i edasi.

NB! YouTube videod, Prison Planet jms jura ei ole tõestus oma luulude kinnitamiseks! Need allikad on lihtsalt osavalt kokku pandud ja vigastest andmetest koosnevad.

Muide, Prison Planet foorumisse vandenõusid kritiseerivad postitused tavaliselt kustutatakse, sest foorumi liikmetele ei meeldi, kui nende "tõde" maha tehakse. Kui teie minu ja Allani postituse maha kustutate olete Teie samal tasemel nagu nemad - inimesed, kes ei kannata kriitikat ja on lihtsalt võimetud objektiivselt vastama, et oma teooriaid kaitsta.

Head Päeva!

Olla

Postituste arv : 4
Join date : 09/03/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Re: Artikkel "Majandus"

Postitamine  Pets on Esm Märts 09, 2009 10:07 pm

Väga tore on näha et ka asja õppinud inimesed on siia tulnud. Tahaks siis mõningaid asju küsida sest tõesti, ega ma ei ole mingi pangandus teadlane.

Esiteks seda juttu ei räägi ainult see üks film. Lihtsalt kuna see oli eesti keelde tõlgitud (austus sellele kes seda tegi) oli seda kerge eesti versiooni ümber kohandada. Olete te näinud sellist filmi nagu The Money Masters? Soovitan vaadata. Siis on veel selline film nagu Money As Debt millest Zeitgeisti tegijad on kõvasti inspiratsiooni saanud. Pluss seda sama juttu räägib Ron Paul ja teised poliitikud keda Eliit millegipärast eriti ei austa ning neid terroristideks nimetab. Aga see selleks.
Kas te oskate mulle öelda mis on § 29. Panga tulud ja kulud - 3) emissioonitulud? Et kust need tulevad?

"Eesti pank on juriidiline isik, kes annab oma tegevusest aru Riigikogule, ei allu Vabariigi Valitsusele ega ühelegi teisele täidesaatvale riigivõimuasutusele ega kolmandatele isikutele."

Juriidiline isik - Juriidiline isik on kas eraõiguslik või avalik-õiguslik. (allikas "Väike pangandusleksikon") Et kas see siis ei saa olla era organisatsioon? Ning nagu ka Zeitgeistis öeldud on siis need pankurid mängivad kokku poliitikutega ja ka meie valitsus on üsna korrumpeerunud. Selles pole üldse kahtlustki!

Siis veel see, et millega meie Eesti kroon tagatud on:
ja artikkel

Ning kui inimene läheb panka ja võtab laenu, siis ju tõesti ei trükita raha juurde ega liigutata kulda, lihtsalt kantakse "raha" pangaarvele. Või kas see siis ei ole nii? Raha luuakse ju põhimõtteliselt õhust. Minul ei ole õigust kellelegi laenata seda mida mul pole, aga pankadel on. Tahaks tegelikult sellist asja silmast silma arutada mõne inimesega kes asja jagab.
Ja 25 olen. Razz
avatar
Pets
Admin

Postituste arv : 135
Join date : 01/10/2008
Age : 34
Asukoht : Pärnumaa

Vaata kasutaja profiili http://www.prison.planet.ee

Tagasi üles Go down

Re: Artikkel "Majandus"

Postitamine  Allan on Esm Märts 09, 2009 11:26 pm

Juriidiline isik - Juriidiline isik on kas eraõiguslik või avalik-õiguslik. (allikas "Väike pangandusleksikon") Et kas see siis ei saa olla era organisatsioon?
Mida tähendab sinu jaoks eraorganisatsioon?

Siis veel see, et millega meie Eesti kroon tagatud on:
Kirjelda mulle milline peaks olema raha tagatis?

Ning kui inimene läheb panka ja võtab laenu, siis ju tõesti ei trükita raha juurde ega liigutata kulda, lihtsalt kantakse "raha" pangaarvele. Või kas see siis ei ole nii? Raha luuakse ju põhimõtteliselt õhust. Minul ei ole õigust kellelegi laenata seda mida mul pole, aga pankadel on.
Miks on pankadele vaja, et inimesed hoiustaksid oma raha pangas, miks pangad maksavad hoiuste pealt inimestele intressi?
Ütle mulle võimalikult lihtsalt, millega tegeleb pank?

Mõtle nende küsimuste peale ja vasta võimalikult lihtsalt täpselt nii nagu sina asjast aru saad.

Kui sa kunagi kirjutad artiklit, siis võta infot võimalikult paljudest ja võimalikult usaldusväärsetest allikatest. Youtube'i video ei ole usaldusväärne allikas. Kujuta ette, et sa teed ülikoolis uurimustööd ning põhjendad oma väidet sellega, et Youtube's või mingis filmis, ütles üks mees niimoodi.

Veel ütlen seda, et ma ei ole majandus alast haridust saanud, kuid olen lugenud mõnda majandus raamatut ning proovinud ennast maailmas toimuvaga kursis hoida.


Viimati muutis seda Allan (Teis Märts 10, 2009 7:59 pm). Kokku muudetud 1 kord

Allan

Postituste arv : 5
Join date : 09/03/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Re: Artikkel "Majandus"

Postitamine  Olla on Esm Märts 09, 2009 11:52 pm

Väga tore on näha et ka asja õppinud inimesed on siia tulnud. Tahaks siis mõningaid asju küsida sest tõesti, ega ma ei ole mingi pangandus teadlane.
Olen jah tähele pannud. Aga ometigi teed sina mingeid hulle teooriaid, millel puudub igasugune praktiline tõestus. Kui sa tahad, et inimesed sinu teooriaid tõsiselt võtaks tuleks sul eelnevalt vastav kõrgharidus saada Majanduse valdkonnas. Miski pärast on maailmas nii, et kui inimesel puudub igasugune majandus kõrgharidus arvab isik, et kui tal on mingi majandus teooria, siis kõik peaks teda kuulama ja tõsiselt võtma.

Esiteks seda juttu ei räägi ainult see üks film. Lihtsalt kuna see oli eesti keelde tõlgitud (austus sellele kes seda tegi) oli seda kerge eesti versiooni ümber kohandada.
/sarkasm Ah, et seda räägib mitu filmi? Milline kergendus, see lisab Teie teooriatele meeletult palju usutavust juurde. /sarkasm

Olete te näinud sellist filmi nagu The Money Masters?
Ei, aga ma kahtlustan, et asi on samal tasemel nagu Zeitgeisti kaks filmi ja Loose Change. Ehk siis tehakse palju BS väiteid ja jäetakse enamus asjad „kogemata“ välja.

Pluss seda sama juttu räägib Ron Paul ja teised poliitikud keda Eliit millegipärast eriti ei austa ning neid terroristideks nimetab. Aga see selleks.
Ron Paul ja kes need „teised“ poliitikud on? Ron Pauli nimi on mitmel korral läbi käinud ja niipalju, kui mina olen aru saanud on tegemist hulluga, kes on igasuguse reaalsuse kaotanud.
Kas te oskate mulle öelda mis on § 29. Panga tulud ja kulud - 3) emissioonitulud? Et kust need tulevad?
„Emissioon (issue) väärtpaberite, ka raha käibelelaskmine.
Emiteeritud väärtpabereid võivad osta kõik emissiooniprospektis määratletud investorid, st kõik need, keda prospekt väärtpaberite omanike hulgast otseselt ei välista.“

Antud juhul on ilmselt mõeldud aktsiate (väärtpaberid) väljaandmist investoritele. Ehk siis pank teenib selle eest raha, kui sina ostad aktsiaid ja müüd hiljem maha.
"Eesti pank on juriidiline isik, kes annab oma tegevusest aru Riigikogule, ei allu Vabariigi Valitsusele ega ühelegi teisele täidesaatvale riigivõimuasutusele ega kolmandatele isikutele."
Juriidiline isik - Juriidiline isik on kas eraõiguslik või avalik-õiguslik. (allikas "Väike pangandusleksikon") Et kas see siis ei saa olla era organisatsioon? Ning nagu ka Zeitgeistis öeldud on siis need pankurid mängivad kokku poliitikutega ja ka meie valitsus on üsna korrumpeerunud. Selles pole üldse kahtlustki!
Straw man. Sa väidad, et tegemist on mingi era organisatsiooniga (era firma või pank näiteks), kuigi tõendeid sul nagu üldse ei ole. Ma ei ole jurist nii, et ma ei hakka selle paragrahviga seoses tähenduse üle pikalt vaidlema ega pööraseid väiteid tegema, nagu antud juhul sina seda teed.
Siis veel see, et millega meie Eesti kroon tagatud on:
Kuld, kui selline on reservi poolest halb variant, kuna seda on raske maha müüa, kui peaks kunagi vastav vajadus tekkima (näiteks majanduskriis). Väärtpaberid ja võlakirjad on tõesti paremad selles mõttes, et neid saab kiirelt ja suures koguses ümber vahetada. Link siin. Ja miks sinu arvates kuld siis parem on? Keskajal elad või?

Ning kui inimene läheb panka ja võtab laenu, siis ju tõesti ei trükita raha juurde ega liigutata kulda, lihtsalt kantakse "raha" pangaarvele. Või kas see siis ei ole nii? Raha luuakse ju põhimõtteliselt õhust. Minul ei ole õigust kellelegi laenata seda mida mul pole, aga pankadel on. Tahaks tegelikult sellist asja silmast silma arutada mõne inimesega kes asja jagab.
Ja 25 olen.
Kas sa hoiustest oled midagi kuulnud (deposiithoius)? Kujuta ette, et sul on 100 000 krooni ja sa viid selle raha panka tähtajalisele hoiusele. Pank võtab selle 100 000 krooni vastu ja lubab sulle 100 000 aasta pärast tagasi maksta koos 2% intressiga.
Siis tulen näiteks mina panka ja tahan pangalt laenu võtta. Pank ütleb „Ok, meie anname sulle laenu 100 000 krooni (antud juhul on see sinu raha - pank sai lihtsalt omandiõiguse sinu volitusel, et sa saaks aasta hiljem oma 100 000 krooni jälle tagasi koos 2% intressiga), sina too meile aasta pärast see summa tagasi koos 6% intressiga!“.
Minu oma pangalt saadud laenu raha eest ostan endale näiteks odava auto, millega ma hakkan teisi inimesi raha eest vedama, et kasumit teenida. Aasta läheb mööda ja mina olen oma laenu rahade eest ostetud autoga juba 200 000 krooni teeninud, mis on suurepärane, sest ma saan laenu tagasi maksta ja ka selle 6% intressi. Siis tuled sina panka ja küsid pangalt tagasi oma 100 000 krooni koos 2% intressiga. Pank annab sulle selle raha koos 2% intressiga ja jätab 4% endale, et ise ka selle teenuse eest kasumit saada.

Ehk siis raha ei looda „õhust“. Raha lihtsalt vahetab omaniku mõneks ajaks. See on väga elementaarne ja ma olen suhteliselt üllatunud, et inimesed sellist asja ei tea.


EDIT: Krt, Allan jõudis ette.....aga vähemalt on minu post detailsem. Razz


Viimati muutis seda Olla (Teis Märts 10, 2009 12:21 am). Kokku muudetud 1 kord

Olla

Postituste arv : 4
Join date : 09/03/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Re: Artikkel "Majandus"

Postitamine  Allan on Teis Märts 10, 2009 12:07 am

Tegelikult tahtsin ma, et Pets minu neljale küsimule vastates jõuaks ise selle jutuni, mida Olla kirjutas.

Allan

Postituste arv : 5
Join date : 09/03/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Re: Artikkel "Majandus"

Postitamine  Olla on Teis Märts 10, 2009 12:16 am

Sry Allan. Ma kardan, et enne oleks aasta möödunud, kui Pets oleks suutnud küsimustele adekvaatselt vastata.

Olla

Postituste arv : 4
Join date : 09/03/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Re: Artikkel "Majandus"

Postitamine  Caps on Teis Märts 10, 2009 2:26 pm

[quote="Olla"]
Ma ei ole jurist nii, et ma ei hakka selle paragrahviga seoses tähenduse üle pikalt vaidlema ega pööraseid väiteid tegema, nagu antud juhul sina seda teed. // kui sul on teooria, siis PALUN too korralik ja asjakohane tõestus selle kohta, mitte ära aja oma sama rumalat võhikliku BS-i edasi.

Väga pöörane on väita, et mingeid vandenõusid ja eliidi sõda oma rahva vastu ei ole olemas. Kui sul, Olla, on mingeid selgeid asitõendeid selle ümberlükkamiseks, siis ootaksin neid heameelega siin foorumis.

[quote="Olla"]
Kuld, kui selline on reservi poolest halb variant // Ehk siis raha ei looda „õhust“.

Kuld on hea variant, sest siis ei juhtu midagi sellist: http://www.youtube.com/watch?v=lNS8IY_Td14

Nii nagu meie ei suru kellelegi oma tõde peale, nii ära suru sina enda maailmavaadet meile peale. See foorum on neile, kes vandenõude vastu huvi tunnevad. Sina ei tunne, miks raiskad enda aega siin ja veel niivõrd provokatiivselt. Kutsun üles foorumlasi temaga mitte vaidlema, targem annab järele. Tema ei veena meid ümber ja meie teda mitte, milleks tühja vehkida? Ta ei mõista seda ja tunneb end tiba paremini, kui saab meid maha teha, see näitab tema vaimsust, muud ei midagi.

Allanil on ilmselt õigus, see majanduse osa tuleks maha võtta ja ümber teha, sest see ei jäi 100% Eesti Panga kohta. Aga Allan, kui kirjeldasid keskpanka kui: läbipaistmatu, politiseeritud, madal usaldatavus.. Siis pole mingi ime ju, kui see täielikult korrumpeerub. Kui puldis istuvad inimesed, kes võivad manipuleerida riigi valitsusega. Ja kui neil on kõik olemas - raha, naised, võim - midaiganes nad vaid soovivad, siis mis annab mõtte nende elule? See on järjest suurenev võimuahnus, ainult sinna suunas saavad nad areneda.. Ja eesmärk valitseda kogu maailma - sellele need vandenõuteooriad põhinevadki - tavaline inimpsühholoogia..
avatar
Caps

Postituste arv : 164
Join date : 08/10/2008

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Re: Artikkel "Majandus"

Postitamine  Allan on Teis Märts 10, 2009 6:54 pm

Tunnistan oma viga ja parandan selle.

läbipaistmatu, politiseeritud, madal usaldatavus ma mõtlesin nende mõistetega seda, et keskpanga süsteemi korral on keskpanga tegevus läbimaistmatum, kui valuutakomitee süsteemil jne.

Aga siiski palun vastake minu neljale küsimusele oma sõnadega täpselt nii nagu teie sellest aru saate.

EDIT: Minu eesmärk ei ole teie teooriat maa sisse tampida, vaid minu eesmärk on lihtsalt tekitada huvitav arutelu. Ma lihtsalt sooviksin, et te analüüsiksite ja prooviksite vaadata meie ümber toimuvat mitme külje pealt .


Viimati muutis seda Allan (Teis Märts 10, 2009 7:52 pm). Kokku muudetud 2 korda

Allan

Postituste arv : 5
Join date : 09/03/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Re: Artikkel "Majandus"

Postitamine  Olla on Teis Märts 10, 2009 7:30 pm

Väga pöörane on väita, et mingeid vandenõusid ja eliidi sõda oma rahva vastu ei ole olemas.

Tahad öelda, et täiesti üle mõistuse pöörane on arvata, et meie maailma hädades on hoopis süüdi suvalised kokkusattumused suvalistel ajahetkedel (loodus katastroofid) või lihtsalt tavaline inim ahnus ja rumalus, „oh noes“!!!

Kui sul, Olla, on mingeid selgeid asitõendeid selle ümberlükkamiseks, siis ootaksin neid heameelega siin foorumis.

Teaduslik meetod näeb ette, et kui teadlasel/inimesel on mõni teooria, peab teadlane/inimene ise oma teooria jaoks tõestuse otsima. Kui teooriaga teadlane/inimene ütleks oma kolleegidele, „Siin on minu teooria, otsige ise tõestust, mul on nagunii õigus.“ siis teooriaga teadlane/inimene naerdaks lihtsalt välja.
Antud juhul olete TEIE need, kes üritavad oma teooriat läbi suruda, mitte mina. Asi on väga lihtne. Kui sul on mingi teooria, siis tuleb selle teooria esitamiseks tuua välja vastav tõestus, mitmetest sõltumatutest allikatest, ning esitada see teooria oma ala spetsialistidele (teie majandus artiklit arvestades majandus teadlastele). Kui teooria peab vett ja on loogiline, siis tunnistatakse see teooria, kui teadusliku faktina.


Kuld on hea variant, sest siis ei juhtu midagi sellist: http://www.youtube.com/watch?v=lNS8IY_Td14

Sigh, sai ju öeldud, et YouTube ei ole objektiivne tõestus oma väidete kohta. Tõestust tuleb otsida erinevatest allikatest ja see ei tähenda, et sa nüüd otsid YouTubest mitu videot ja ütled „näe, siin on mitu allikat“. Tuleb uurida raamatuid ja muid teaduslikke uurimistöid.

meie ei suru kellelegi oma tõde peale

Mis see on? http://vanglaplaneet.openu2.com/vangla-planeedist-f1/lehe-levitamine-t32.htm
Enamus vandenõu teoreetikud suruvad ikka korralikult oma „tõde“ peale. Sõimavad isegi lambaks, kui sa nende teooriaid kuulata ei taha või kriitika nooli pillud. Siiamaani ei erine Teie vandenõu kommuun mitte mingil moel teistest vandenõu kommuunidest.

Nii nagu meie ei suru kellelegi oma tõde peale, nii ära suru sina enda maailmavaadet meile peale.

Ega ma ei surugi. Ma küsin teilt teie majandus ja vandenõu teooriate kohta küsimusi ja väitlen. Siiamaani ma ei ole eriti vaimustuses Teie väitlus oskustest ega ka teie viletsatest faktidest.

See foorum on neile, kes vandenõude vastu huvi tunnevad. Sina ei tunne, miks raiskad enda aega siin ja veel niivõrd provokatiivselt.

Miks teie levitate vigast majandus teooriat, millel puudub igasugune loogika ja tõestus?

Kutsun üles foorumlasi temaga mitte vaidlema, targem annab järele. Tema ei veena meid ümber ja meie teda mitte, milleks tühja vehkida? Ta ei mõista seda ja tunneb end tiba paremini, kui saab meid maha teha, see näitab tema vaimsust, muud ei midagi.

Andke andeks, aga Teie saidi majandus teooria oli täiesti vigane. Ma ei kannata seda, kui Internetis levitatakse vigast infot ja keeldutakse kriitikat kuulamast, kui see nende "tõega" ei klappi.

Olla

Postituste arv : 4
Join date : 09/03/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Re: Artikkel "Majandus"

Postitamine  Caps on Teis Märts 10, 2009 8:06 pm

Meie teooria on, et maailma valitsevad psühhopaadid.. Sinu teooria, et heatahtlikud inimkonnast hoolivad inimesed.. Sul on oma teooriat sama raske tõestada, kui meil meie oma, sa tead seda väga hästi.. See on pea võimatu.. Me ei suru peale, et see on tõde, me tahame öelda, et see on miski, millega peaks arvestama, et see võib tõde olla.. Ainult aeg näitab, mis edasi saab.. Ela sina oma elu nii nagu heaks arvad ja lase meil oma elu elada.. Peamine ju, et inimene õnnelik oleks.. Vandenõu teooriad on lihtsalt omamoodi hobi.. Nii nagu mina elevandi jahti heaks hobiks ei pea, ei pruugi sulle meeltmööda olla meie hobi.. Vaata - head mõistlikud inimesed on sellised, kes elavad oma elu ja teiste eludesse suurt nina ei topi, need seal üleval aga tahavad kontrollida iga meie elu aspekti.. Siin polegi suurt fakte vaja, et midagi on mäda, ava oma silmad.. Tegelikult on ilmselt asi selles, et meid vaevab, miks maailm ei ole nii ilus koht nagu me sooviksime.. Küsime seda endalt ja oleme rahutud, sest ei tea vastust.. Vandenõu teooriad lihtsalt annavad ühe võimaliku vastuse ja see rahustab meid.. Saame rahus edasi elatud..
avatar
Caps

Postituste arv : 164
Join date : 08/10/2008

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Re: Artikkel "Majandus"

Postitamine  Karmo on Teis Märts 10, 2009 9:37 pm

Tere

No nii lõpuks on siia foorumisse natuke ka elu tekkinud – mul on selle üle väga hea meel. Ärme unusta vaidluses selgub tõde 

Mina julgen väita, et Allan ja Olla on piirdunud ka ainult Zeitgeist filmi vaatamisega ja kiirustavad liialt kiiresti alternatiivseid vaateid maha tegema. Neid filme, mis räägivad ameerika rahasüsteemis ja maksusüsteemist on tunduvalt rohkem kui ainult see Zeitgeist – isiklikult soovitaksin vaadata „Fiat Empire Documentary about the Federal Reserve“ (http://www.youtube.com/watch?v=FXNGTPq7Un4) youtube’st suutsin leida selle filmi ühe osa ainult, torrentitest peaks leidma õige filmi üles. Antud filmis räägivad erinevad endised maksuametnikud ja kohtunikud mis moodi ameerika rahareserv töötab? Teine väga hea film on „America-Freedom to Fascism“ (http://www.youtube.com/watch?v=3ueEfRXZCVA). Kui antud filmide faktid ka ei sobi teile siis ilmselt ei soovigi te alternatiivsetest vaadetest aru saada!

Selleks et te Allan ja Olla saaksite öelda et „NWO“ on BS. Peaksite te ise samuti studeerima erinevaid allikaid mida siin foorumis on tervel hulgal linkidena välja toodud.

Eesti panga seaduses on ju öeldud, et tegu on juriidilise ettevõttega, mis ei ole avalik õiguslik ettevõte ehk riigi institutsioon, mis omakorda tähendab et tegu erakapitalil põhineva äriühinguga (mitte riigikapitalil) Kui nüüd üritada äriregistri teabesüsteemist (http://www.rik.ee/31892) otsida Eesti Panga B-kaarti ja muud informatsiooni siis mingil põhjusel ei saa sealt Eesti Panga kohta mingisugust infot aga teiste Riigi osalustega ettevõtete kohta on võimalik informatsiooni saada. – ainuüksi see juba tõstab piisavalt kahtlusi
Kui nüüd lugeda „Eesti panga seadus“ § 2. Eesti Panga eesmärk ja ülesanded lõige (2) Eesti Pangal on Eesti raha emiteerimise ainuõigus.
Siis selleks, et Eesti Vabariik saaks käibel oleva raha hulka suurendada peab ta seda laenama Eesti Panga käest kellel on ainuõigus seda raha emiteerida. Millisel viisil ja mis tingimustel seda tehakse kahjuks me ei tea.
Iga äriühingu nõukogu allub otseselt äriühingu omanikele. See kes neid inimesi sinna nõukokku valib ei oma mitte mingisugustki tähendust!

Ei suutnud nüüd kiiruga seda linki ülesse leida aga kui mindi üle Eesti Kroonile siis Eesti Krooni tagatiseks oli Eesti Riigile kuuluv Mets.

Mis puudutab nüüd seda õhu müümist siis äkki Allan ja Olla räägivad lahti mis asi on Inflatsioon ja kuidas see tekkib?

[quote="Olla"]

Teaduslik meetod näeb ette, et kui teadlasel/inimesel on mõni teooria, peab teadlane/inimene ise oma teooria jaoks tõestuse otsima. Kui teooriaga teadlane/inimene ütleks oma kolleegidele, „Siin on minu teooria, otsige ise tõestust, mul on nagunii õigus.“ siis teooriaga teadlane/inimene naerdaks lihtsalt välja.

Siinkohal pean meelde tuletama, et mõni aeg tagasi väitis enamik et maakera on lapik ja päike tiirleb ümber maakera ja neid inimesi kes arvasid et maakera on ümmargune ja tiirleb ümber päikese naerdi välja ja pisteti vangi.

[quote="Olla"]
Sigh, sai ju öeldud, et YouTube ei ole objektiivne tõestus oma väidete kohta. Tõestust tuleb otsida erinevatest allikatest ja see ei tähenda, et sa nüüd otsid YouTubest mitu videot ja ütled „näe, siin on mitu allikat“. Tuleb uurida raamatuid ja muid teaduslikke uurimistöid.

Mis õigusega sa väidad, et raamatud ja muud teaduslikud uurimustööd on parem tõestus kui youtube olevates filmides tõestatud faktid on kehvem tõestus materjal. Selle alusel võiks ju lausa öelda et „Libahunt“ on reaalsus kuna seda kirjutati ju raamatus. YouTubes on tõesti palju filme ja võib-olla enamus neist ongi mõttetu saast aga siis tulebki terad eemaldata sõkaldest. Enne kui väita et kõik on absurd ja jama peaks ikka teemasse süüvima. Zeitgeist filmi toetavad ka raamatud mida on välja andnud David Ickle, millised olen ise kõik läbi lugenud (eesti keelsed).

[quote="Olla"]
Andke andeks, aga Teie saidi majandus teooria oli täiesti vigane. Ma ei kannata seda, kui Internetis levitatakse vigast infot ja keeldutakse kriitikat kuulamast, kui see nende "tõega" ei klappi.

Ja see ongi siis sinu kriitika mis lihtsalt väidab et see mis teie väidate on vale – ei mingeid fakte mis antud artikli „Majandus“ ümber lükkaks? Allan küll esitas fakte aga need oli ka vigased.
Antud juhul oled sina see kes ei suuda artikliga „Majandus“ tehtud kriitikast aru saada kuna see käib üldlevinud korra ja arvamuse vastu.
Nüüd väidan ma sama moodi nagu Olla: Ma ei kannata seda kui massi arvamusega mitte klappivaid arvamusi lihtsalt maha tehakse ja keeldutakse kriitikat kuulamast, kui see masside „tõega“ ei klappi. See on lihtsalt sisutühi ja emotsionaalne väide!

Tahaks väga loota, et antud teema tuline vaidlus jätkuks mitte, et vaibub vaikselt ära 
Ärme unusta vaidluses selgub tõde 


Parimat
Karmo

Karmo

Postituste arv : 76
Join date : 11/01/2009
Age : 36
Asukoht : Lääne-Virumaa

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Re: Artikkel "Majandus"

Postitamine  Pets on Teis Märts 10, 2009 10:36 pm

Ma vabandan, et ma ei ole jõudnud vastata, aga mul on palju muid asju ka teha.
Nii siis.... Ma olen sinuga nõus Caps, et pole mõtet vaielda, kuid ma siiski ütlen nüüd oma viimase sõna.

Mida tähendab sinu jaoks era organisatsioon?

Võtame asja nii, te väidate, et rahvas juhib Eesti Panka, valides riigikogu koosseisu, kes omakorda valivad Eesti Panga nõukogu. Seletage mulle palun siis lahti, miks Eesti Panga president saab poole rohkem palka kui valitsusjuht Ansip. Mitut asutust teie teate kus saab ülemus vähem palka kui alluv? Ja kui sa loed seda, mis panga seaduses kirjas on ja mida te ka ise enne siin mainisite, et Eesti Pank tegutseb muudest riigiasutustest sõltumatult, annab oma tegevusest aru Riigikogule, ei allu Vabariigi Valitsusele ega ühelegi teisele täidesaatvale riigivõimuasutusele ega kolmandatele isikutele, siis on ju selge et kõik ei ole pärsi korras.
Ning kellele ta aru annab, Vabariigi Valitsusele. Mis see selline on. Carroll Quigley , kes on ühendatud nende rahvusvaheliste pankurite, Bilderbergi gruppi, Kolmepoolse komisjoni, Välissuhete Nõukogu, Skull and Bonesi jt. Kirjutas oma raamatus Tragedy & Hope: A History of the World in Our Time kuidas demokraatiaga inimesi lollitatakse. Neile antakse valida paari - kolme valiku vahel, näiteks Reformierakond vs Keskerakond või John McCain vs Barack H Obama, ükskõik kumma nad valivad on tulemus sama sest neid mõlemaid kontrollivad need rahvusvahelised pankurid, kellel on selleks kõik rahalised ja muud võimalused. LIHTNE!

Üks asi veel mis käib eraorganisatsiooni kohta. Näiteks Eesti Energia kohta, mis on Eesti riigi oma on ka see selgelt kirja pandud, et see on nii. Eesti energial on samasugune struktuur nagu Eesti Pangal ja ta toodab samuti ainsana ühte olulist energiat peale raha. Kuid Eesti Panga kohta pole kuskil konkreetselt kirjas et ta on Eesti riigile kuuluv organisatsioon.

Kirjelda mulle milline peaks olema raha tagatis?

Capsi postitatud video oli vist päris hea vastus sellele. Kuigi Glenn Beck ja temasugused lihtsalt segavad nüüd tõde valega ja ütlevad, et need kes selle majanduskriisi sellisel viisil tekitasid tuleb kõrvaldada ja teha uus süsteem ehk siis globaalne pangandussüsteem ja üks maailmavaluuta mis meid päästab. Selle nad jätavad muidugi mainimata, et samad inimesed olid ja on mõlema taga ja et see on nii planeeritud.

Ja see Glenn Becki video tõestab ka selle ära et raha luuakse õhust. Ning kuna ma enne postitasin siia ühe Lipstoki video kus ta tunnistab, et kuld ei ole oluline katevara, siis tehke ise omad järeldused kust Eesti raha tuleb. See jutt et pangad laenavad välja hoiustajate raha millest nad siis peaks veel 15% reservi jätma on küll natuke naiivne. Palju teie teate inimesi kellel on miljon pangas hoiul ja palju neid kellel on miljon laenu võetud? Ning kust tulevad siis need meeletud kasumid, et panga presidendile kuu palgaks 146 000 maksta pluss veel kõik ülejäänud inimesed kes seal meeletuid summasid teenivad?

President Ilves ütles konkreetselt et: "Finantskriis on majanduse, eelkõige rahamajanduse ühe arengu etapi lõpp." ja lahendus sellest väljatulemiseks on liitumine euroga. Seda ei ole võimalik enam selgemini öelda - võimu tsentraliseerimine, üks maailmavaluuta.Veel üks asi kulla kohta, siin on Hansa Pensionifond K2 viie aasta graafik


ja siin kulla hinna viie aasta graafik


Ma ei tea kas ma pean midagi ütlema üldse. Samade aktsiate ja võlakirjadega on siis tagatud meie Eesti kroon ja see kuld on üks mõttetu vanaraud?

Kuld, kui selline on reservi poolest halb variant, kuna seda on raske maha müüa, kui peaks kunagi vastav vajadus tekkima (näiteks majanduskriis).

Nagu mis mõttes? USA-s on majanduskriis? On. Panen siia nüüd mõned artiklid kus räägitakse sellest et kulla müüad on enamus oma kullast välja müünud:

http://mintnewsblog.blogspot.com/2009/02/2008-w-gold-eagles-sold-out-gold-prices.html

http://www.coinnews.net/2009/02/25/all-2008-w-american-eagle-gold-coins-sold-out-4752/

http://coins.about.com/b/2007/06/19/first-spouse-gold-coins-sell-out-within-hours.htm

jne jne. Ühesõnaga, sorry aga ei pea paika teie väited.

Räägime neist filmidest ka veel ja siis ma jään ausõna vait. Need ei ole lihtsalt filmid, need on dokumentaal filmid, rõhutan DOKUMENTAAL!!! Neid tehakse sellepärast, et keegi nii kui nii eriti raamatuid ei loe enam. Ka koolides vaadatakse näiteks ajalootunnis vahel mõnda dokumentaal filmi, et lastele mõni asi paremini selgeks saaks. Kuid on ka palju raamatuid mis kõike seda tõestavad. Näiteks G Edward Griffini (ei ole suvaline päss, vaid on asja õppinud) raamat The Creature from Jekyll Island : A Second Look at the Federal Reserve. Kui te väidate, et kõik see dokumentaalfilm Zeitgeist on jama ja vale siis palun öelge kuidas Jerome Daly oma majast ilma ei jäänud? Kas see kohtunik oli siis loll ja ei jaganud värki kuigi pankur Mr Morgan tunnistas seda, et raha loodi õhust.
Lõik Zeitgeist Addendumist:
"Kohtuasja arenedes panga president Mr Morgan jäi endale kindlaks. Ja kohtumemorandumis on fikseeritud, et "Hageja, panga president - tunnistas raha ja laenude loomist koos Föderaalreserviga väljaspool oma raamatupidamise bilanssi. Raha ja krediit ilmusid siis, kui nad selle lõid. Mr. Morgan möönis et pole olemas USA seadust või määrust, mis lubaks seda teha."
Ja kui te tahate öelda, et see on väljamõeldud siis siin on artikkel mis seda juhtumit tõestab:

http://www.jail4judges.org/JNJ_Library/2005/2005-02-02B.html

Ei, aga ma kahtlustan, et asi on samal tasemel nagu Zeitgeisti kaks filmi ja Loose Change. Ehk siis tehakse palju BS väiteid ja jäetakse enamus asjad „kogemata“ välja.
Ron Paul ja kes need „teised“ poliitikud on? Ron Pauli nimi on mitmel korral läbi käinud ja niipalju, kui mina olen aru saanud on tegemist hulluga, kes on igasuguse reaalsuse kaotanud.

Teised poliitikud ja muud tegelased peale Ron Pauli on Bernie Sanders, Ralf Nader, Bill Still, Webster Tarpley, Lindsey Williams jne. Ning muidugi nö. vandenõu dioreetikud Alex Jones, David Icke, Jordan Maxwell jne, keda teie peate siis päris hulludeks vist. Kuid nii kurb kui see ka ei ole, siis neil meestel on enamalt jaolt ikka õigus olnud. Näiteks selles mis puutub uute Maalimakorda ja suurde maailmavalitsusse. Need mehed on seda rääkinud juba kümneid aastaid ja nüüd on see siis kohal. See on ainult üks neist paljudest artiklitest kus öeldakse et Uus Maailmakord on selleks, et meid aidata. Jaa muidugi. Inimesed kes on selle taga korraldasid ka 9/11 ja kindlasti tahavad nad meile ainult head! Kui ma õigesti aru sain siis te panete filmi Loose Change ka Zeitgeistiga ühte patta, ehk siis väidate et ka see on jama ja et need kes arvavad, et 9/11 ei olnud terroristide töö on hullud. Palun öelge siis kus on järgnevatel piltidel lennuk:
Kuidas on võimalik et väike tulekahju põhjustas Hoone 7. kokkuvarisemise jne, jne? Ma ei ole küll teadlane aga pärsi loll ma ka ei ole kurat võtaks! Samamoodi pangadnusega.

Kui te arvate et te saate massimeediat usaldada siis palun, olge lahked, aga ma annan teile väikese vihje juhul kui te olete selle kahe silma vahele jätnud. See on David Rockefeleri artikkel:

"Me oleme tänulikud Washington Post'ile, New York Times'ile, Time Magazinile ja teistele suurtele väljaannetele, kelle juhid on käinud meie kohtumistel ja on üle 40 aasta kinni pidada oma lubadustest jääda diskreetseks. oleks olnud võimatu arendada oma suurt plaani, kui me kõik need aastad avalikkuse keskpunktis oleks olnud. aga maailm on liikumas maailma valitsuse suunas. Maailma pankurite ja eliidi üleriigiline suveräänsus on kindlasti eelistatud natsionaalne määratlus, mida on praktiseeritud eelmistel sajanditel."

Nii nüüd ma jään vait. Kui te ei suuda või ei taha oma väikesest kastist välja näha, või on teile lausa makstud et te ei näeks ja ka teisi sinna tagasi kisuks siis olgu nii. Teadmiseks teile et järjest rohkem ja rohkem inimesi ärkab sellest hüpnoosist mida massimeedia meile püüab teha ja alternatiivmeedia, see mida teie nimetate "youtube videodeks" saavutab järjest rohkem usaldust ja populaarsust. Edu kõigile kes on leidnud OMA tee ja ei kohku millegi ees! Razz


Allanil on ilmselt õigus, see majanduse osa tuleks maha võtta ja ümber teha, sest see ei jäi 100% Eesti Panga kohta.

Caps, see ongi seal lihtsustatult seletatud. Eestis toimib sama fractional ehk kohustusliku-reservi poliitika mida selles "Kaasaegses raha mehaanikas" kirjeldatakse. Mõned nüansid on erinevad aga põhimõtteliselt sama süsteem.
avatar
Pets
Admin

Postituste arv : 135
Join date : 01/10/2008
Age : 34
Asukoht : Pärnumaa

Vaata kasutaja profiili http://www.prison.planet.ee

Tagasi üles Go down

Re: Artikkel "Majandus"

Postitamine  Allan on Teis Märts 10, 2009 11:51 pm

Ütlen kohe ära, et ma ei soovi rääkida ühtsest maailma korrast (ja muudest vandenõuteooriatest). Sorry see on minu jaoks liiga tume maa.

Seletage mulle palun siis lahti, miks Eesti Panga president saab poole rohkem palka kui valitsusjuht Ansip. Mitut asutust teie teate kus saab ülemus vähem palka kui alluv?
Kuidas on omavahel seotud valitsus juht ja Eesti Panga president?

Üks asi veel mis käib eraorganisatsiooni kohta. Näiteks Eesti Energia kohta, mis on Eesti riigi oma on ka see selgelt kirja pandud, et see on nii. Eesti energial on samasugune struktuur nagu Eesti Pangal ja ta toodab samuti ainsana ühte olulist energiat peale raha. Kuid Eesti Panga kohta pole kuskil konkreetselt kirjas et ta on Eesti riigile kuuluv organisatsioon.
Mis on nende kahe organisatsiooni tegevuse/eesmärkide erinevus?

Ja see Glenn Becki video tõestab ka selle ära et raha luuakse õhust. Ning kuna ma enne postitasin siia ühe Lipstoki video kus ta tunnistab, et kuld ei ole oluline katevara, siis tehke ise omad järeldused kust Eesti raha tuleb. See jutt et pangad laenavad välja hoiustajate raha millest nad siis peaks veel 15% reservi jätma on küll natuke naiivne.
Kui pangad saaksid õhust raha juurde luua, siis miks lähevad pangad pankrotti?
Kui pangad saaksid õhust raha juurde luua, siis miks on praegu pangast väga raske laenu saada?
Kui pangad saaksid õhust raha juurde luua, siis miks tahab pank, et laenu võtja talle laenu tagasi maksaks, mis pank selle rahaga peale hakkab kui raha väärtus on õhk?
Kui Eesti Pank saaksid õhust raha juurde luua ja seda valitsusele laenata, siis miks tehti meil eelarvekärbe, mis tõi palju ebapopulaarsust valitsuskualitsioonile?
Kas sa arvad, et majandus ala inimesed on tõesti nii rumalad, et on nõus vahetama oma vara mingi kauba vastu, mille väärtus on õhk?

Räägime neist filmidest ka veel ja siis ma jään ausõna vait. Need ei ole lihtsalt filmid, need on dokumentaal filmid, rõhutan DOKUMENTAAL!!! Neid tehakse sellepärast, et keegi nii kui nii eriti raamatuid ei loe enam. Ka koolides vaadatakse näiteks ajalootunnis vahel mõnda dokumentaal filmi, et lastele mõni asi paremini selgeks saaks.
Kas see film, esitades mingit teooriat, teeb kohe teooria eeldustes raske vea, saab olla usaldusväärne? (raske vea all mõtlesin ma seda, et kui valitsus pöördub panga poole, et laenu saamiseks, siis valitsus müüb pangale võlakirjad ja pank annab vastu raha mille ta on "õhust loonud". Lihtsalt jäetakse mainimata, et pank müüb need võlakirjad edasi, et saada raha järgmiste võlakirjade ostuks.)
Kust ma tean, et järgmised lood selles filmis ei sisalda järjekordselt vigast eeldust, millele on teooria üles ehitatud?

Allan

Postituste arv : 5
Join date : 09/03/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Re: Artikkel "Majandus"

Postitamine  TCO on Nelj Märts 12, 2009 12:27 am

Allan kirjutas:Kui pangad saaksid õhust raha juurde luua, siis miks lähevad pangad pankrotti?
Kui pangad saaksid õhust raha juurde luua, siis miks on praegu pangast väga raske laenu saada?
Kui pangad saaksid õhust raha juurde luua, siis miks tahab pank, et laenu võtja talle laenu tagasi maksaks, mis pank selle rahaga peale hakkab kui raha väärtus on õhk?
Kui Eesti Pank saaksid õhust raha juurde luua ja seda valitsusele laenata, siis miks tehti meil eelarvekärbe, mis tõi palju ebapopulaarsust valitsuskualitsioonile?
Kas sa arvad, et majandus ala inimesed on tõesti nii rumalad, et on nõus vahetama oma vara mingi kauba vastu, mille väärtus on õhk?


on ka neid pankasi,mis ei kuulu sinna ,,seltsi´´ ja süüakse lihtsalt välja,või tuuakse ohvriks,ja ostetakse odavalt ära ja pannakse uuesti käiku.

pangad annavad laenu vaid selleks,et elavdada majandust,tõsta elukvaliteeti ja luua uusi võimalusi..

lühidalt ja lasteaia lapsele ka aru saadavalt...

loodi võimalused kergelt laenu saada,väikse intressiga,soodsad lepingud teatud sektorites (ehitus,kinnisvara) enne seda(ärgem unustagem maadevahetuste skandaale ja asju,mis kõik omavahel tegelikult jadamisi ühenduses)inimesed ja wannabe ärikaid tekkis nagu seeni,kes kõik laenasid.. ehitasid laenude eest majad,milled siis teised inimesed omakorda ära ostsid laenates enneolematuid summasi, ja elades 400% üle oma võimete..
kuid mingi hetk keerati kinni rahastus... pank raha välja ei anna... (raske laenu saada,et parandada oma väljavaateid päästa äri vms)
aga samas nõuab sisse... sul ei ole maksta? pank võtab selle maja,mille sa ostsid tema käest temalt laenatud rahaeest,mille intressi ja summat sa pead järgmised 20aastat maksma(+ muud tagatised mis võetakse vägisi ära)

nii se kinnisvara on nüüd läbi erinevate firmade jälle panga oma,se seisab.. ja pank saab kahju iga hetkega
kui seal ei elata ,ja sellelt makse ei saabu... se ongi pankade kahju... ja siis tuleb riik suurte pääste pakettidega,et maksta kinni pangale täpselt selle sama raha... ja natuke veel pealegi...
ja riigile tuleb raha maksumaksjalt... seega 7 nahka kooritud ja ise veel puhas poiss ka...
alles oli postimehes uudis kus PANK VÕITIS KOHTUS RIIKI...

Eelarve kärbe tehti sellepärast,et seda kriisi oli tohutult edasi lükatud,ja mull nii täis pumbatud tühja katteta raha... vaata venemaa olukorda alates 70-ndatest -90ndateni...

miks tahab pank raha tagasi kui selle väärtus on õhk? kas on ikka nii? enamus inimimesi on selle paberi tüki pärast nõus igasugu lollusi tegema.. ja see ongi see effekt mis temast jäänud on
raha ei ole enam kaubitsemis vahend, vaid orjastamis vahend... Inimest hoitakse Orjuses selle võlaga mida ta tagasi peab,aga ei suuda maksta... sest midagi eriti enam teha ei saa,kui se võlg on tagasi.. ja proovi kusagilt salaja teenida vms.. kohe on kukil igasugu ametkonnad mis tahavad ikka sult kätte saada seda...

tänapäevil on enamus nn. majandus teadlased kes meedias plähmerdavad mingit jama,ise lollid,agendid,või täiesti ignorantsed isikud...

soovitatakse osta kulda..... uuriksite ehk nüüd,kui mitu 100% on kulla kaevandamine tõusnud,siis ei investeeriks daunisündroomiga imbetsill ka sinna sektrorisse...
Kuld kaotab lähimal ajal enamus oma väärtustest...praegu juba on hind langenud ca 1000 kandist ca700kanti..
(dollarites) se teeb ligikaudu 30%

aga massile tambitakse,et nad ostaks kulda.. ja rumalad ostavadki ja usuvad majandus teadlasi kes telekas räägivad...

olgu allan,näen,et sul on mingi naljakad argumendid, ja noh,eks kui sul mingi huvi selle süsteemi vastu on,siis leiad ise materjale ja tead mida uskuda või mida mitte..

aga se on ju positiivne,et vähemalt keegi huvi tunneb ja küsimusi esitama tuleb...


Suspect
avatar
TCO

Postituste arv : 53
Join date : 15/01/2009
Age : 32
Asukoht : Kelder

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Kuld=väärtpaberid=vale

Postitamine  Oraakel on Reede Mai 01, 2009 11:46 am

Andke andeks aga minu arvamus on selline:
1)Pankadel peab oma raha tagatiseks olema kulda kogu väljaantud raha ulatuses
2)Väärtpabereid ja muid tulu suurendavaid vahendeid saab pank endale lubada vaid olemasoleva sularaha arvel millele on täielik kulla kate
3)Raha üldiselt on TÖÖ ekvivalent ja kui trükitakse raha rohkem kui on olemasolevat kulda siis raha väärtus langeb seega langeb ka töö esst saadav tasu kuna sama raha eest saab osta vähem asju seda nimetatakse inflatsioon
4)Mis loll jutt see on et meil on kulla asemel hoopis väärtuslikumad asjad (Väärtpaberid)
5)Ajalugu on näidanud et kõik pangad kellel pole kulla katet on nõrgestatud ja sõltuvad olemasolevate väärtpaberitega seotud riikide majandusest
6)Jh on veel teisigi pangametalle peale kulla plaatina jne aga ma ei usu et pooltelgi maailma pankadel on pangametalli kate
7)Suurem osa pankasid on üles ehitatud mahhinatsioonide peale et äkki läheb õnneks ja kui on suuri tutvusi siis tavaliselt saavad need pangad ka tegutsemisloa ning mõne aja möödudes lähevad lihtsalt pankrotti (s.t. mõned inimesed röövisid teisi ja said rikkamaks-ka need kelle läbi load anti pangale) tavaline stsenaarium ja kui keegi siin väidab et see ple nii siis tehke palun oma silmaluugid lahti kui te just pole ise üks asjaosalisi kes üritab oma seljatagust kautsta ja näidata, et kõik on korras tooge aga raha küll sellele kasutust leiame Smile....)

Ok! Esialgul aitab ex näeb kellele meeldib kommenteerida. Ma pole mingi kõrgharidusega majanduspettur aga näen ära küll kus pügama tullakse Very Happy

Oraakel

Oraakel

Postituste arv : 10
Join date : 01/05/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Re: Artikkel "Majandus"

Postitamine  Ergoh on Laup Mai 02, 2009 1:00 am

Asi on kulla peale üle läinud, see mulle meeldib:D.
Ma usun et mõned kes siin foorumis mu postitusi jälgind on. On aru saanud et kuld on minujaoks huvitav teema, ma ei väida et ma jagan seda teemat, kuid mul on kullale väga kindel arvamus.
Nimelt, iga pisutki haritud inimene teab, et raha on tegelikult lihtsalt paber, ning leping inimeste vahel. Sõber rääkis mulle ükspäev, et kuidas ta isa oli talle teinud ühe lihtsa eksperimendi. Nimelt võttis ta ühe Untsise mündi ja ühe 1/4 untsise mündi(kuld). Ning võttis 500 kroonise ja kahe kroonise. Ning seletas et paberipeal on numbrid, mis on väärtuslikud, paberit on võimalik võltsida, ning paberit on võimalik trükkida niipalju kui vähegi süda lubab. Ühesõnaga on see väärtusetu. Kuid kuld, mida suurem seda väärtuslikum, ning kulda pole võimalik võltsida. Sest pole isegi ligilähedast sama raskuse ja tihedusega ühendit.
Siin käis vahepeal üks jutt läbi eesti krooni tagatisest. Kunagi sai eesti venemaalt tohutul hulgal kulda tegu oli tonnidega lausa kui ma ei eksi. Sammuti oli ka eestil Rootsi aeg vägvad kullavarud, paljud on küsinud, kuhu see kadunud on. Siis Mida eesti riik tegi, oli see, et ta lihtsalt vahetas oma kulla paberaha vastu, kuna sellel ajal oli oma valuuta tegemine väga kallis. Nii et sisuliselt vahetas eesti riik kulla väärtusetu paberi vastu. Kuid mis jäi siis eesti krooni tagatiseks? Kuna rubla oli nõukogude liidu lagunemise aeg nõrk, ning kindlasti ei olnud eestil venemaaga häid suhteid, sidus eesti oma krooni metsaga. Nüüd on Eesti kroon muidugi seotud euroga. NIng kullast pole haisugi. SIit tagantjärgi tarkus, kui eesti oleks kasutusele võtnud mingi muu riigi valuuta, ja sidund selle kullaga, siis hetkel oleks eesti riigi rahakassa täis, sest selle ajajooksul on kulla hind maailmas mitmekordistunud. Ning reserv oleks olnud missugune.
Kindlasti on siin targemaid inimesi kui mina, kellele tundub jutt igav ja mõtetu, kuid kindlasti on ka vastupidist.

Ergoh

Postituste arv : 34
Join date : 18/01/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Kuld-paberraha alus

Postitamine  Oraakel on Laup Mai 02, 2009 7:57 pm

Yup! Me kõik võime lollid olla ja kindlasti olemegi nende tüüpide arvates kes inimesi manipuleerivad aga vähemalt mõningatel meist hakkab koitma et jutt ja teod ei lange kokku. Kogu ilus jutt on mõeldud tegelikult kergestiusaldavale inimesele keda tegelikult on 60-70% inimkonnast. Kõik teised kes asjadest teavad rohkem või üritavad vastu hakata kas ostetakse ära või kuulutatakse ohtlikeks ja elimineeritakse ühel või teisel moel. Seda pole vaja hakata isegi tõestama-see on ammu tõestatud. Põhjendus asjale on et iga inimene peab andma oma panuse ühiskonnale olenemata sellest kas ta ka midagi vastu saab ja millist kahju ta ise sellega saab. Tegelikult siis nii-Orja mind!Ära küsi midagi ega looda millelegi,kui mul on hea tuju siis saad ka sina elada. Igal juhul pead sa mulle kasulik olema, sest muidu ei saa sa enam edasi elada: TEISISÕNU anna keisrile keisri oma. Vandenõud inimkonna vastu tegelikult algasid palju varem ja kestavad siiamaani ning kedagi sellest supereliidist ei huvita kui paljud kaotavad elu,vara,pere või mida iganes-tähtis et iga mats toodaks neile luksust ja lahedat äraelamist. Sellest siis ka jutud et kuld raha alusena on null ja on palju paremaid investeeringuid. Investeeringuid on alati paremaid kui kuld aga mitte miski muu ei asenda tegelikult väljaantud paberraha katet, ei mets maa ega ka inimhinged. Nagu ma juba ütlesin-käibeloleva paberrahaga võib osta investeeringuid aga selle ostetud investeeringu maksmiseks kasutatud raha peab olema kullaga kaetud. Tähendab see seda et meil võib paberraha olla aga selle raha kogus on kullaga piiratud ja kui me trükime raha juurde siis me suurendame ka vastava koguse võrra oma kullavarusid. Täiendavalt tuleb veel tegeleda aktiivselt kaupade eksportimisega sest impordi arvelt väljaminev raha sööb kullavarud kiiresti tühjaks muidu. Jne...jne...

Oraakel Laughing

Oraakel

Postituste arv : 10
Join date : 01/05/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Re: Artikkel "Majandus"

Postitamine  Ergoh on Püh Mai 03, 2009 12:02 am

Oraakel,
Kas sa mitte natuke puusse ei pane, enam ei vasta igale kroonile teatud hulk kulda, seda puhtalt tänu virtuaalrahale

Ergoh

Postituste arv : 34
Join date : 18/01/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Ei pane puusse!

Postitamine  Oraakel on Esm Mai 04, 2009 10:35 am

Tänan vastuse eest! See teema tegelt ongi asjade selgitamine mitte teaduslik arutelu Laughing
Kui Riik annab välja raha siis tegelikult on raha kõva vaid juhul kui seda katab kuld või mõni muu pangametall. Selles asi ongi et raha on suuremalt jaolt virtuaalne aga kui see muudetakse rahaks tagasi ja kui see raha asub väljaspool riigipiire siis tagasi ostetakse see kas kulla , teise metalli või eksporditud kauba näol. Teatud piirini usaldatakse ja raha võib olla ka välispankades aga siiski võlg on võõra oma ja igaüks tahab oma õiget raha tagasi. Raha tagasi mitte ostes või sellega viivitades langeb raha väärtus sest kui raha tagasi ei osteta ju siis on see väärtusetu või vähem väärtuslik või ei ole see kaetud.
Krt ma olen ehk mitte majandusliku haridusega aga lihtsaid tõdesid ma tean ja majanduse-panganduse aluseid samuti aluseid samuti. Tegelikult on need lihtsad ainult teatud tegelaste poolt keeruliseks aetud et tavainimene midagi aru ei saaks kui asjadest kuuleb ja et igaüks ei üritaks sellega tegeleda. Vahet pole selleks et olla elektroonikatehase omanik-ei pea omama ka elektrooniku haridust sest alati on vastav inimene olemas kes just seda oskab on õppind jne....

Oraakel

Oraakel

Postituste arv : 10
Join date : 01/05/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Kulla "tõeline" hind

Postitamine  Munk 23 on Esm Mai 04, 2009 10:08 pm

Kullast oli hiljuti NGM-is kobe ja väga huvitav artikkel. Kuna kulda peaaegu millekski asjalikuks kasutada ei saa (kaduvväike osa kaevandatud ja toodetud kullast leiab, tõsi, elektroonikatööstuses ka praktilist rakendust), on kuld põhimõtteliselt täpselt samamoodi inimestevaheline kokkulepe ja töö mõtteline ekvivalent nagu Washingtoni või Tammsaare pildiga kupüür. Kulda on võimalik võltsida peaaegu sama hästi kui paberraha — spetsialist tuvastab mõlemad võltsingud kärmelt, tavakodanik ei pruugi iial aimatagi, et tegelik kate puudub. Viimane aeg on ohtlikult, suuresti orjatööga kogunenud kullalt kui standardilt üle minna millelegi likviidsemale, vähem mürgisele ja kaasaegsemale (nagu võlakirjad). Paljudes riikides õnneks juba ongi nii, aga see ei kahanda juhmide ahnurite kullahimu ja vajadust seda kasutut metalli keldrisse kokku kuhjata, ehkki lasteaialapski teab, et tänapäeval on info ja oskusteave kullast märksa väärtuslikumad ning juba (mõne)kümne aasta pärast pole selle portsuga midagi teha; jäänud on vaid teadmine, et oled aidanud ilmaasjata loodust reostada ja inimesi piinata.

Ja kui kellelgi siin neid "täiesti väärtusetuid" paberilipakaid-kupüüre üle on, siis võib minu kätte tuua — küll ma nende seest salakuulamiskiibid välja õngitsen, ja kui see ei õnnestu, leian ikka mingi rakenduse.
avatar
Munk 23

Postituste arv : 60
Join date : 02/04/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Naljanumber

Postitamine  Oraakel on Teis Mai 05, 2009 8:34 am

Ikka tõelised naljanumbrid!!!! Laughing Kui kuld on väärtusewtu ja lausa ohtlik sest seda ei saa millekski kasutada siis miks seda pole mitte ühelgi riigil piisavalt et katta oma raha täielikult. Inflatsioon oleks sellega ühe hoobiga lõppenud. Aga kui sa ei tooda vaid trükid raha ja loodad et seda ei pea tagasi ostma siis on jama kll.
Võlapaberid on täiesti mõttetu teema nuh oli venemaa võlgu kõikidele tuli revolutsioon ja võlad kadusid! Riigid ja olukorrad neis muutuvad pangad varisevad samuti kokku ja sellepärast kasutataksegi pangametalle olemasoleva raha katteks. Nagu ma juba mainisin see ei pea olema ainult kuld võib olla plaatina või midagi muud neid metalle on veel mida pankades kasutatakse raha katteks. JH kui kogu maailma kuld peaks minema ühe omaniku kätte siis kulla hind kindlasti ei lange kuigi teha ple tal sellega kh midagi aga see selleks võlakirjad pole rahale mingi kate see võib olla investeering aga mitte kate. Ma vaatan et siin üritatakse segi ajada mis on kate ja mis on investeering.

Oraakel

Oraakel

Postituste arv : 10
Join date : 01/05/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Re: Artikkel "Majandus"

Postitamine  Pets on Püh Aug 09, 2009 7:51 pm

Kuna siin osad on maininud, et majanduse teemas on tekst Zeitgeistist ümber kirjutatud ja lihtsalt Eesti igale poole asemele pandus, siis võtsin kätte ja tegin selle lõpuks ümber. Zeitgeisti lõigu ikka jätsin, kuid ei muutnud seda, sest sellest peaks igaüks teadma. Aga lõppu panin pärsi palju uut ja huvitavat. Näiteks lõik Eesti Panga seadusest: « (1.1) Kuuludes Euroopa Keskpankade Süsteemi, võivad Eesti Pank ja tema juhtimisorganite liikmed taotleda ja saada täitmiseks juhiseid vaid Euroopa Keskpangalt.» Wink
Ja veel tahaks tänada kasutajat nimega Kristo, ma arvan et ta saab ise aru miks. Wink
(Järgmiseks võtan ette lehe kujunduse muutmise)
avatar
Pets
Admin

Postituste arv : 135
Join date : 01/10/2008
Age : 34
Asukoht : Pärnumaa

Vaata kasutaja profiili http://www.prison.planet.ee

Tagasi üles Go down

ei kõlba mitte millekski

Postitamine  Pacha on Püh Aug 09, 2009 8:34 pm

Kuulsin või lugesin kunagi ühte lasuset ja see kõlas vist nii või vähemalt mulle jäi see nii meelde.
KULD, VÕLAKIRJAD, VÄÄRTPABERID VÕI MIS IGANES NIMETATUD VÄÄRTESE EI TOIDA SIND KUI PEAKS SÜSTEEM KOKKU VARISEMA, SEST MITTE ÜKS NEIST EI OLE SÖÖDAV.
Nii, et mõelge kui tuleb olu kord, et teil on keldri täis kulda ja mitte keegi ei taha seda, sest TOIDUL ON SUUREM VÄÄRTUS.
Arvan, et varsti tuleb aeg kus tõeline väärtus esineb TOIDUL, VEEL JA PUHTAL ÕHUL.
Minu teada kunagi ammu ammu vist vahetatigi toitu toidu vastu. Ei olnu mingeid väärtpaberei,võlakirju ega kulda.
avatar
Pacha

Postituste arv : 36
Join date : 28/07/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Re: Artikkel "Majandus"

Postitamine  Valgustatu on Püh Aug 16, 2009 12:38 pm

Veel meie kallist keskpangast. Kui ta ei ole erapank, siis miks kasum siiski erakätesse läheb mitte riigikassasse.

Valgustatu

Postituste arv : 15
Join date : 28/05/2009

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Re: Artikkel "Majandus"

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele