Hinnasildid

 :: Varia :: Muud teemad

Go down

Hinnasildid

Postitamine  Caps on Püh Dets 20, 2009 11:47 pm

Täna tuli üks mõte pähe ja hakkas kummitama hirmsasti. Mis oleks, kui viidaks läbi seadus, et iga hinnasildi juures peaks olema ka väiksemalt näidatud hind, millega firma toote sisse ostis. Nii kaoksid ära LIIGKASUVÕTJAD, kes meil siin majanduses seda paksu pahandust toodavad. Nii muutuks majandus õiglasemaks ja hinnad korrigeeriksid end ise. Mis selle idee augud on?Smile
avatar
Caps

Postituste arv : 164
Join date : 08/10/2008

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Re: Hinnasildid

Postitamine  Tyler Durden on Esm Dets 21, 2009 8:54 pm

Põhiline auk on see, et kes on need seaduse läbiviijad? Ei usu, et kusagil on mõni valitsus, mis oleks sellest huvitatud Smile
avatar
Tyler Durden

Postituste arv : 81
Join date : 27/11/2009
Asukoht : Hullumaja, mida kutsutakse ka maakeraks

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Re: Hinnasildid

Postitamine  mormelar on Esm Dets 21, 2009 10:01 pm

Sa mõtled, et supermarketis? Mis kasu sellest oleks? Millest see supermarket siis end elatama peaks, juurdehindlus ongi ju asja võti, IGAL POOL? Tihti müüakse ju asju alla omahinna, kampaaniakorras jms. Mida see hind Sulle annaks?
Gümnaasiumi geograafias õpitakse lihtne valem, et tööstuskauba tegeliku tootmise hind on u 8% selle müügihinnast. Enamus on poe juurdehindlus, toote reklaam ja transport. Arvad, et jätaksid need asjad siis ostmata? Toidukaubal on tootmishind veidi suurem, kuskil 20%.
Omahind oleneb väga asjast, piima omahind on kuskil 3.5-4.-, mis ei tekita väga suurt hinnavahet, aga teiste kaupade jaoks on mingi valem, see supermarketite juurdehindlus on keskeltläbi 30%, kui ma õigesti mäletan, mida siis kampaaniate korras vähendatakse. Ärgem unustagem käibemaksu, mida meie maksame, aga mille firmad saavad riigilt tagasi.

Ületarbimisele annab ikka oma mõistusega vastu võidelda, mitte pole numbreid puust ja punaseks ette vaja.

Nõukogude aegne ideaal talongisüsteemi ja normide näol on kahjuks võimatu. Tõsi, see aitab ühiskonda kihistada, aga samas igavene võrdsus oleks ka natuke ebaõiglane.
avatar
mormelar

Postituste arv : 65
Join date : 26/09/2009
Asukoht : Pärnu

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Re: Hinnasildid

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 :: Varia :: Muud teemad

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele