Toiduga manipuleerimine

:: Varia :: Muud teemad

Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2 Previous  1, 2

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down

Re: Toiduga manipuleerimine

Postitamine  mormelar on Laup Sept 26, 2009 12:21 pm

Nutcracker kirjutas:Kui mul on kopsupõletik või TBC ja mul on vaja antibiootikumi, siis tuleb seda ka võtta. Kui mul on gripp, mis üle võib minna, siis ei tasu kamaluga igasugu jama sisse süüa. Mine parem sauna. Nii lihtsalt peakski elama.
Kui muidugi lastakse.

Üldiselt on Sinuga nõus. Igaüks valib ise, kuidas elab ja mida endale sisse sööb. Teadlikumad saavad vaid informatsiooni edastada, sundida ei saa.
Aga Ab'd kui sellist võetakse tänapäeval vägagi liiga kergelt. Rääkides arstidest, kes on valmis alla aastasele lapsele Ab'd kirjutama lõpetades avaliku praktikal põhineva teadmisega, et Ab hävitab Su immuunsussüsteemi nii suurel määral, et peale ühe aasta jooksul kolme kuuri läbitegemist tekib Sul Ab vastu immuunsus - Seega, kui lasta endale kirjutada nohu tõttu Ab'd, jääd reaalsest ravimist ilma, kui juhtud jääma tuberkuloosi.

Üldiselt soovitan aga kõikidel enda ja oma järeltulijate tervisest hoolivatel inimestel pöörduda homöopaatia poole, kus ravitakse haiguse tekkepõhjuseid, mitte sümptomeid.

Viimati muutis seda Mormelar (Laup Sept 26, 2009 12:37 pm). Kokku muudetud 1 kord
mormelar

Postituste arv : 65

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine  mormelar on Laup Sept 26, 2009 12:28 pm

Nutcracker kirjutas:Kui tahta ikka tõeliselt tervislikult toituda siis võib see linnatingimustes päris kulukas olla. Kui just ei taha pidevalt kuhugi maale uhada autoga või kui just tutvusi pole...

Tegelikult on see kurb, et inimesed hakkavad mõtlema oma toitumisele alles siis, kui mõni autoriteet suu lahti teeb - ometi oleme kõik mõtlevad ja intelligentsed inimesed, teame alkoholi ja krõpsude kahjulikku mõju, aga ikkagi tarbime neid. Kui aga Jüri Lina ütleb, siis hakatakse uurima...
Samas on positiivne, et see kasvõi ühel hetkel siiski juhtub, teadlikkus on täisväärtusliku elu võti.

Aga nutcrackeriga ma ei nõustu. Ma ei hakka oma isiklikku elu täpsustama, aga minu ja raha suhe on väga hea - mida pole, ei saa Sind ka segada.
Sellest hoolimata toitun 80% ulatuses mahedalt, rääkimata kodukeemiast (või selle puudumisest).
Kurb tõsiasi on see, et päälinlastel on siinkohal kergem elu, teistest linnadest pärit kodanikud peavad rohkem pingutama. Sellest hoolimata on igaühe käeulatuses mõni turg, kust saab varuda mahetoitu ning internetikauplused, kust saada keemiavabu puhastus- ja hooldustooteid.
Kui Sa nüüd muudad oma toitumisstiili mahedaks ja täisväärtuslikuks, hoiad rämedalt raha kokku hoolimata faktist, et maheriis ja -tomat maksavad pea kaks korda rohkem keemiaga üleküllustatust - oma igakuistest väljaminekutest arvuta välja näksid, alkohol, tubakas, kohv ja kogu muu jama, mis ei anna Sulle peale paari minuti kestva maitsenaudingu või närvirahustuse mittemiskit, ainult kahjustab Su keha.
Tooted, seevastu, on üldjuhul konsentraadid ning Sa kasutad neid nii palju vähem, et lõppeks tuleb summa sama, mis Fairyt ja Maybelline kasutades, mõnel tootel isegi vähem.

Raha taha asi ei jää, pigem teadmatuse või viitsimatuse.
mormelar

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine  mormelar on Laup Sept 26, 2009 12:36 pm

linde kirjutas:selge. õnneks viinamarju väga ei osta. Olen ise kuulnud ka, et kõik need ilusamad õunad poodides on keemia, pluss lisaks tehakse ju istandustes pidevalt putukatõrjet. Seega tavaline poola odav õun on kõige tervislikum, mida poest osta. Loomulikult koduaiaõun on kõige parem. Aga kas keegi teab, kuidas on lood nt. mandarinide ja banaanidega?

Kas keegi teab, kuidas on lood eesti kraaniveega linnades, kas floriidi on lisatud või mitte? Amerrikas on nt 80% joogiveest floriidisisaldusega. Väidetakse, et floriid on hea hammastele aga keegi ei tea, et sodium floriidi on ka vabalt näiteks rotimürgis.
Tean nt. öelda, et Tartus on vesi igal pool lubamatust mustem.(isegi põhjavesi) Mul üks tuttav tegi ülikooli diplomitööd veepuhtusest ja teda ei lastud Tartu veepuhastusjaama jutulegi, kuna neil oli palju varjata. Ta kuidagi läbi tutvuste siiski mingi informatsiooni sai ja selle põhjal ka ta väitis, et just nimelt varjamise tõttu ei lubatud teda puhastusjaama. Ta teadis öelda, et poodides on müügil ainult 1 vesi, mis on peaaegu lubatud pH normides. Kahjuks ei mäleta nime, aga vähemalt lootust on veel puhast vett saada. Sinise sildiga pudel oli igatahes. Ma uurin järele, kui teda näen.

See on tõsi - mida koledam õun, seda tervislikum ta on. Küll aga, kui on valida ilusa Poola ja ilusa Hispaania õuna vahel, tasub valida ikkagi geograafiliselt lähemal olev toode, alustades lihtsast ökoloogilisest tõest, et see sobib Su organismiga paremini lõpetades faktiga, et seda vähem toetad Sa naftasheike.

Mahekaubandus on tore asi, aga tuleb osata langetada valikuid. Keskkonnale ja seega nii kaudselt kui otseselt ka Su tervisele on kasulikum osta Hispaania mahekurkide asemel Luunja kurke, mis on kasvatatud küll naturaalsete väetiste peal, aga pritsitud kunstlike pestitsiitidega - esiteks toetad Sa nii oma riiki ja selle majandust, selle asemel et maksta 60% kurgi hinnast naftakaubitsejale ja 25% edasimüüjale, teiseks säästab see ka üldises plaanis keskkonda, kui kogu tarbimine on võimalikult piirkondlik ning keskkonnal on ilmselgelt väga tähtis osa meie tervises.
Pestitsiidide kahjulikku mõju saad vähendada eemaldades kurgilt koore.

Veega on nii, et imepisike kogus fluori olla tõesti organismile vajalik - näiteks Soomes pidada vees see peaaegu et puuduma ja arstid soovitavad iga 3-5 naturaalse hambapasta järel kasutada tuub tavalist.
Eestis aga ületab fluoritase vees VÄGA (numbrimälu mul ei eksisteeri) mitmekordselt organismile vajaliku koguse, muutudes hammastele ja üldiselt organismile vägagi kahjulikuks, seega Eestis ei ole mingit alust kasutada fluoriga pastat.
mormelar

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine  Nutcracker on Laup Sept 26, 2009 10:24 pm

Õige jutt.
Nutcracker

Postituste arv : 29

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine  Caps on Kolm Okt 14, 2009 11:32 am

Trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=5eKYyD14d_0

Film:
mininova.org 3032133

Soovitan! Kusjuures, nad on päris kõvasti juba tangide vahele võetud. Kaua see jama enam ei kesta.
Caps

Postituste arv : 164

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine  linde on Püh Okt 18, 2009 11:40 pm

vaatasin ära "Food Inc" -i. Film oli hea ja filmi lõppedes oli "hea inimese tunne". Soovitan vaadata kõigil.
Üks asi, mis häiris oli see ameerikapärane taustamuusika. Kui tõsine hetk, siis kurb muusika ja kui õilis hetk, siis patriootlik muusika, jne. See on nii ameerikalik ja ei sobi sellise tõsise filmiga kokku. Mida ma järeldan, et ka siin filmis manipuleeritakse juba selle taustamuusika saatel inimestega. Aga eks ka nemad peavad vana tava järgima, et film inimestele võimalikult palju mõjuks. Smile)

Veel oleks võinud natukene rohkem rääkida, kui kahjulik on see toit inimesele. Oleks vast ainult 15 min. film pikemaks võinud teha ja ära seletada kas või aspartaami ja soodium floriidi kahjulikkusest inimese psüühikale näiteks. Mina arvan, et siis oleks see film veel effektiivsem. Aga see on ka ainult minu arvamus.

Muidu hea film ja kui selliseid veel ja veel tuleb ja väga hea reklaam taha teha, siis võiks uskuda, et headus lõpuks saab võidule.
linde

Postituste arv : 63

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine  pops on Püh Okt 25, 2009 4:46 pm

Kust kohast on tulnud üldse selline haige mõte, et toidule võib kahjulikke aineid lisada ja need justkui teeksid toidu paremaks (halb teeb head): parem lõhn, tugevam maitse, ilusam värv... Vaieldakse selle üle, et mil määral kahjulikke aineid lubada, justkui toidu mürgitamine oleks juba loomulik mõte. Silmus meie kaelas on üsna koomale tõmbunud.

Mõni aeg tagasi käisin oma kodulinnas läbi kolm suurt poodi otsides floorivaba hambapastat. Mitte ühte tuubi ei leidnud mida osta. Vaatasin erinevaid firmasid, sarjasid, isegi laste hambapastasid. Laste pastade peal soovitati konsulteerida arstiga, kui laps juba saab floori sisaldavat toitu. Ja kui arst soovitab floorivaba pastat -- kust ma siis selle võtan? Miks ei ole mitte ühtegi pastat ilma floorita pikkades eri lisanditega sarjades. (Kuigi tõe huvides, müügil oli üks kallis pasta tundlikele hammastele, mis ei sisaldanud floori, aga sisaldas mingit raviainet, millest ma samuti huvitatud ei olnud)

Muidugi, ma võin apteegist osta, aga miks on see nii kallis? On ju väga vähe inimesi, kes sellise käigu teevad.

Õnneks avati üks väike looduskauplus, kust sain osta Venemaal toodetud floorivaba pastat umbes laiatarbe pasta hinnaga. Aga selle maitse pole sugugi nii nämmu kui suurepoe omadel. Mind see maitse ei huvita, aga küllap nämmu pastaga harjunud põlgaksid selle ära.

Siit järeldus: sellistes tingimustes on selge, et rõhuv enamus inimesi saab oma vannitoast hommikuti flooriannuse. On see õnnetu juhus või nähtamatu käsi hoolitseb pingsalt meie hammaste eest või mis?

pops

Postituste arv : 8

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine  mormelar on Püh Okt 25, 2009 10:22 pm

No floorivaba hambapasta tootmine vähemalt maksab reaalselt rohkem kui mürgise, seega mingi iva siin on - tahad head, maksa rohkem.
Aga miks on kallis näiteks melass, mis on konkreetsemalt valge suhkru tootmise kõrvalprodukt? See on sama hea kui kartulikoored maksaksid rohkem kui kooritud kartul.
Ilmselgelt on siin maailmas midagi rohkem kui valesti.
mormelar

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine  mormelar on Püh Nov 08, 2009 9:53 pm

Nii tobe.
Neid haigusi leiab palju tihedamini kasvõi toorest lihast, muudest asjadest rääkimata - miks seda keegi ohtlikuks ei tembelda? Idudes on seal kõrval vähemalt midagi kasulikku kah.
mormelar

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine  mormelar on Reede Dets 04, 2009 1:43 pm

http://www.elu24.ee/?id=196299

Ma saan aru, et kaalu oli sel lapsel tõesti natuke vähe, aga mitte eluohtlikult, nii et... Sellise artikli lugemine tekitab küll tahtmise katuselt "Appi!" karjuda.
Pole küll usaldusväärne allikas, aga vaevalt ka päris kellegi pastakast välja imetud fantaasiaviljaga tegemist on.
mormelar

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine  mormelar on Esm Dets 21, 2009 3:05 pm

mormelar

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine  Sponsored content