Toiduga manipuleerimine

:: Varia :: Muud teemad

Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2 1, 2  Next

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down

Toiduga manipuleerimine

Postitamine  Formica on Püh Sept 13, 2009 6:53 pm

Käisin eelmisel nädalal Jüri Lina loengus kus räägiti tervislikust toitumisest. Sai sealt muretsetud ka tema raamat "Varjatud terisevalem" (uuendatud trükk). Peamine mis sealt raamatust meelde jäi on see, et tänapäevases töödeldud toidus on enamus kasulikke mineraale ja vitamiine eemaldatud ning enamus inimesed elavad kroonilises vitamiini ja mineraalide puuduses. Soovitatavad vitamiinide kogused arstide poolt on tegelikust vajadusest mitmeid kümneid kordi väiksemaid ning samuti hoiataad mõned arstid vitamiinide "ületarvitamisest". Näiteks kui oled haige, siis peaks C-vitamiini tarbima suuremates kogustes päevas (vähemalt 1 gramm), arstide ametlik soovitus on aga kõigest 60mg mis on ikka väga pisku. Kui inimesed saaksid iga päev piisavas koguses mineraale siis oleksid nad palju tervemad ja nad ei peaks ostma ravimifirmade poolt väljatöötatud kalleid preparaate. Kartuses, et inimesed hakkavad oma peaga mõtlema, tehakse tõesed uuringud vitamiinide ja mineraalide kasulikkusest maha (näiteks siin: http://forte.delfi.ee/news/teadus/toitumisteadlane-vitamiinitabletid-on-mottetud.d?id=25622933).
Jüri Lina raamatus oli juttu ka sellest, et sel suvel plaaniti kehtestada seadus, mis nõuab mahetoitude kiiritamist (ei ole eel jõudnud uurida kuidas selle asjaga hetkel lood on).
Uurisin ise juurde E-ainete kohta ning tulemused on jahmatavad. Näiteks E621 - Naatriumvesinikglutamaat (nn. maitsetugevdaja), mida kasutatakse vorstitoodetes (viinerid, vorstid, pihvid, singid, pelmeenid), maitseainetes, puljongikuubikutes, heeringafileedes jne. Selle aine kõrvalmõjud:
Hiina restorani sündroom: südame pekslemine, peavalu, pearinglus, näo punetus, lihas- ja liigesvalud, migreenilaadsed peavalud. Riskirühma kuuluvad allergikud, astmaatikud, peavalu põdevad inimesed ja lapsed. Imikute ja väikelaste toitudes keelatud. Ei tohi anda alla 12 nädalastele lastele.
Teine väga ohtlik E-aine on E951 - Aspartaam. Kasutusala: karastusjoogid, mahlad, hapendatud piimatooted, jäätis, suhkruasendajad, närimiskummi. Kõrvalmõjud: Mõned inimesed võivad olla allergilised aspartaamile. Võib tekitada peavalu, Loomkatsetes on tekitanud epilepsiat. Aspartaami kõrvalmõjudest 2/3 on neuroloogilised või käitumishäitred, nagu näiteks ahistustunne, ärritustunne, masendus, unetus, pearinglemine. Epilepsia puhul ettevaatust.
Näiteks nätsud ja pastillid on pungil täis E-aineid.
Aspartaami kohta ka üks pikem uuring: http://minuoma.ee/tervis/?p=90
E-ainete kohta saab rohkem uurida siit: http://www.toidutare.ee/termin.php?g=2135

Mõtelge millist jama me kõik igapäev omale sisse sööme!

Formica

Postituste arv : 103

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Re: Toiduga manipuleerimine

Postitamine  linde on Püh Sept 13, 2009 8:01 pm

linde

Postituste arv : 63

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine  linde on Nelj Sept 17, 2009 5:18 pm

järsku võtaks selle teema tõsisemalt ülese. Ma kardan, et tark oleks ise enda lehmad ja sead ja viljapõllud luua...
linde

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine  Formica on Nelj Sept 17, 2009 5:42 pm

Nii palju kui ma ise olen seda teemat edasi uurinud, siis ega suht raske on leida rikkumata toitu, kus võimalikult vähe E-sid sees oleks. Muidu üks huvitav teema mis äsja ka TV-st läbi käis, on ph-Toitumine. Kel huvi, see võib netist selle kohta edasi uurida. Infot selle kohta on üsna palju. Väidetavalt saab sellega ka haigusi eemale hoida kuna sellega saab keha palju erinevaid vitamiine ja mineraale. Samas erinevaid juurvilju oleks hea ikkagi ise kasvatada nii palju kui võimalik ja vältida poest ostmist. Teine variant oleks turult leida mõni kaupmees kelle toodangus võib kindel olla, et sinna mürke pole sisse topitud. Ehkki Eesti kliima on jälle selline, et siin saab värsket juurvilja ainult suve lõpus ja sügisel.

Formica

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine  Caps on Nelj Sept 17, 2009 10:11 pm

Caps

Postituste arv : 164

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine  Munk 23 on Reede Sept 18, 2009 11:58 am

Viimasel ajal populariseeritud nn "toitumise pH-teooria" on lihtsalt üks moodus lammastelt raha välja petmiseks; mingit teaduslikku alust sellel pole. Vähemalt paistavad nii leidvat inimesed, kes enda arust teadusel ja ebateadusel vahet teevad. Mina pole pädev otsustama; puudub füüsika-keemia-bioloogia kõrgharidus. Neilt, kellele reaalteadused peavalu ei valmista, ootaks kommentaare sellisele arvamusele:

http://www.skeptik.ee/index.php/2009/07/10/mis-see-haiguste-happeline-aluseline-teooria-siis-tegelikult-on/
Munk 23

Postituste arv : 60

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine  Formica on Reede Sept 18, 2009 12:38 pm

Naljakas on see, et kui siin võtta üles teema mis puudutab toitumist, vaktsineerimist vms siis kukub kasutaja Munk 23 kohe nendel teemadel sõna võtma ja neid maha tegema kes sellel teemal arutleda püüavad. Jah tõesti, minul vähemalt puuduvad süvateadmised keemias, bioloogias ja füüsikas. Samas ka Munk 23 ise tunnistas, et ka temal on need teadmised puudu. Mis mõttega siis tuled siia teemasse kirema: Viimasel ajal populariseeritud nn "toitumise pH-teooria" on lihtsalt üks moodus lammastelt raha välja petmiseks; mingit teaduslikku alust sellel pole. Vähemalt paistavad nii leidvat inimesed, kes enda arust teadusel ja ebateadusel vahet teevad. Kas ainult teisi maha tegema? Kui sul endal sellest teemast põhjalikud teadmised siis võta palun sõna, mitte ära hakka lahmima. Neid nn."teadlaseid" ei tasu ka kõiki sõna-sõnalt uskuda kuna väga suur osa kiidavad neist heaks ka vaktsineerimise ja inimeste mürgitamise. Üks näide siit: http://www.tarbija24.ee/?id=163463. Andke andeks aga kui Eesti Terviseedenduse Ühingu juhatuse liige (http://www.tervis.ee/juhatus/mai_maser.html) soovitab tervislikult toitudes juua Coca-Cola light-i, muid "light" jooke siis sellist inimest ma küll toitumisteadlaste alla ei liigitaks.
Skeptik.ee-st ei tasu ka kõike uskuda. Enamus sealseid kasutajaid ongi võtnud pähe teha maha kõik mis on "tänapäevase ja modernse maailmaga" vastuolus.

Formica

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine  Munk 23 on Reede Sept 18, 2009 1:09 pm

Formica kirjutas:Naljakas on see, et kui siin võtta üles teema mis puudutab toitumist, vaktsineerimist vms siis kukub kasutaja Munk 23 kohe nendel teemadel sõna võtma ja neid maha tegema kes sellel teemal arutleda püüavad.

See on faktide väänamine. Mina ei tee maha midagi. Mõnikord üritan uurida, millele inimeste arvamused või väited rajanevad. Kui meedias faktide pähe esitatud arvamuste või oletuste uurimine ja küsitavaks tegemine ei ole selle foorumi eesmärk, siis mis on? Pimeda usu propaganda või?

Jah tõesti, minul vähemalt puuduvad süvateadmised keemias, bioloogias ja füüsikas. Samas ka Munk 23 ise tunnistas, et ka temal on need teadmised puudu. Mis mõttega siis tuled siia teemasse kirema: Viimasel ajal populariseeritud nn "toitumise pH-teooria" on lihtsalt üks moodus lammastelt raha välja petmiseks; mingit teaduslikku alust sellel pole. Vähemalt paistavad nii leidvat inimesed, kes enda arust teadusel ja ebateadusel vahet teevad.

Vaadake, see ei ole mitte minu isiklik arvamus, vaid lihtsalt üks arvamus, millele ma ka viitan. Ma ise ei arva, et suudan teadusel ja ebateadusel vahet teha, aga ma usun, et mõni kusagil ikka suudab, ja suudab ka oma väiteid niimoodi põhjendada, et erihariduseta kodanik sellest samuti aru saab.

Kui sul endal sellest teemast põhjalikud teadmised siis võta palun sõna, mitte ära hakka lahmima.

Kordan: mina isiklikult pole arvamust avaldanudki. Edastan lihtsalt ühe teise arvamuse, millega minu meelest oleks mõistlik tutvuda inimesel, kes kavatseb toidulisanditesse investeerida. Miks? Sest mõned spetsialistid paistavad arvavat, et "happe-aluse tasakaalu reguleerivad toidulisandid" on just nimelt see, millest teema pealkirjas räägitakse -- toiduga manipuleerimine.

Üks mu tuttav (igaks juhuks nime ei nimeta) on ajakirjanduses esinenud üsna kummaliste väidetega organismi happe-aluse tasakaalu kohta, ent tal on kõrgharidus reaalteadustes. Kui hakkasin uurima, miks ta sellise asjaga üldse tegeleb, selgus, et kodanik on mässinud ennast mingite toidulisandite käsimüügi püramiidskeemi ja sipleb sellega seoses igasugu jamades. Mind muutis selline asjade käik natuke ettevaatlikuks lihtsalt.

Neid nn."teadlaseid" ei tasu ka kõiki sõna-sõnalt uskuda...

Vaata, "teadlaseid" ei tasu tõesti pimesi usaldada. Ja ka siis, kui halvustavad jutumärgid eemaldada ja rääkida päris teadlastest, siis ei tohi ka neid pimesi usaldada. Kõik tuleks igaks juhuks ise järele uurida. Sellele ma inimesi üles kutsungi: enne kui hakkate uskuma mingeid asju lihtsalt sellepärast, et need on meeldivad ja sobivad teie maailmavaatega, uurige tausta.

Skeptik.ee-st ei tasu ka kõike uskuda. Enamus sealseid kasutajaid ongi võtnud pähe teha maha kõik mis on "tänapäevase ja modernse maailmaga" vastuolus.

Jällegi: täiesti õige. Aga kellegi arvamust ka lihtsalt sellepärast jamaks pidada, et ta on ülikoolis käinud, ei ole arukas. Ärge usaldage kedagi ja kontrollige vähemalt kaks korda -- see on kogu mu jutu point.

kuna väga suur osa kiidavad neist heaks ka vaktsineerimise ja inimeste mürgitamise.

Vaktsineerimatusest puhkenud epideemiad on kindlasti tapnud rohkem inimesi kui arstide soovitatud mürgid. Jah, ma tean, et vähem kui saja aasta eest soovitasid arstid rasedatele tubaka suitsetamist ja ravisid köha heroiiniga. Vahepeal on teadus siiski mõnevõrra läbipaistvamaks muutunud ning ilmset jama on märksa kergem kummutada.
Munk 23

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine  Formica on Reede Sept 18, 2009 2:09 pm

Viimasel ajal populariseeritud nn "toitumise pH-teooria" on lihtsalt üks moodus lammastelt raha välja petmiseks; mingit teaduslikku alust sellel pole. Vähemalt paistavad nii leidvat inimesed, kes enda arust teadusel ja ebateadusel vahet teevad.

Kui see pole sinu arvamus siis tasuks sinna ju miski viide panna. Kuna vastasel juhul inimesed tõlgendavadki seda sinu arvamusena. Viide oli sinu postituses vaid skeptik.ee lingile.

See on faktide väänamine. Mina ei tee maha midagi. Mõnikord üritan uurida, millele inimeste arvamused või väited rajanevad. Kui meedias faktide pähe esitatud arvamuste või oletuste uurimine ja küsitavaks tegemine ei ole selle foorumi eesmärk, siis mis on? Pimeda usu propaganda või?

Palun too siis oma väited välja mitte ära toppi siia skeptikute artikleid. Kui oskad oma väiteid mõistlikult lahti seletada siis on see ju väga teretulnud.

Teadlastest rääkides on tõesti väga raske selgeks teha keda uskuda ja keda mitte. Pahatihti on aga enamik rahvusvaheliselt "tunnustatud" teadlasi väljas aga suurte ravimifirmade huvide eest. Teistpidi mõtlejaid aga halvustatakse halastamatult.

Vaktsineerimatusest puhkenud epideemiad on kindlasti tapnud rohkem inimesi kui arstide soovitatud mürgid. Jah, ma tean, et vähem kui saja aasta eest soovitasid arstid rasedatele tubaka suitsetamist ja ravisid köha heroiiniga. Vahepeal on teadus siiski mõnevõrra läbipaistvamaks muutunud ning ilmset jama on märksa kergem kummutada.
Sellel teemal võib jällegi pikalt vaielda. Paljud teadlased (ravimifirmade poolt mitte mõjutatud) on toonud välja fakte, et epideemiaid on vähendanud pigem paremad sanitaartingimused - inimesed elavad paremates tingimustes, paremad pesemisvõimalused, hügieen jne mis sajand tagasi oli suhteliselt haruldane.

Formica

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine  Nutcracker on Reede Sept 18, 2009 3:20 pm

Olles mitte väga kauge inimene keemiast ja bioloogiast ja olles tutvunud meditsiiniga võtan siis veidi sõna oma isikliku arvamusega:
Inimene, kes on toidu suhtes ettevaatlik, püüab ise ennast harida ja sellest lähtuvalt parima äranägemise järgi talitada teeb kõige mõistlikumlat. Kui teil just ei ole omast käest võtta mitut väga usaldusväärset teadlast juhendama...
Seisukohad on samuti erinevad, kes arvab et vähekaloririkas (light) on tervisele kasulik, kes aga et üks rammus koor puhta keskkonna lehmapiimast on parim, kes leiab aga et kõigest tuleb kõik välja võtta et mingeid allergilisi reaktsioone ei tekiks, kes arvab aga, et kõik toidulisandid on kurjast... Otsus on tegelikult sinu. Mina olen leidnud, et parim on looduslik puhas toit ja et seda ei saagi mujalt kui maalt ja sealtki pead hoolega ette vaatama kus kohast... Parim linnaelu meetod on siis lugeda lugeda ja lugeda.. iga purki ja pakendit, mida sa sööd. Olen põhimõtteliselt vastu igasugustele balanssidega mängimisele, geneetilisele muundamisele, värv jm ainete (sh. kunstlike vitamiinide) lisamisele jne.. Inimese organism on tundlik ja me ei tea pikemas perspektiivis kui hästi/halvasti need mõjuvad. Küll aga võime piisava kindlusega öelda, et meie terves keskkonnas, tervel toidul kasvanud vanaemad/vanaisad olid palju tervemad... Järeldused teete ise.
Kui mul on kopsupõletik või TBC ja mul on vaja antibiootikumi, siis tuleb seda ka võtta. Kui mul on gripp, mis üle võib minna, siis ei tasu kamaluga igasugu jama sisse süüa. Mine parem sauna. Nii lihtsalt peakski elama.
Kui muidugi lastakse.
Nutcracker

Postituste arv : 29

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine  Nutcracker on Reede Sept 18, 2009 3:33 pm

Ja mis puutub sellesse PH-sse, siis no kui ongi toiduga võimalik midagi mõjutada, siis väga vähe. Nagunii kontrollivad väikseimadki muutused toitainetes inimese seisundit. Seega peakski sööma võimalikult algupärast toitu, et neid mõjutusi oleks minimaalselt. PH-ga taotluslikult mängida on jabur, nii nagu iga asjaga mängida on jabur. Oleks ju jabur kui sööksite iga päev ainult tomateid? Või siis ainult leiba, eesmärgiga midagi muuta. Sama on mingi muudetud toiduaine tarbimine (sama mis rohtude võtmine). Sa ei saa seda kaua teha, tagajärjed võivad valusad olla. Menüü olgu puhas ja mitmekesine. Kui antakse Smile
Nutcracker

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine  Munk 23 on Reede Sept 18, 2009 3:33 pm

Formica kirjutas:
Viimasel ajal populariseeritud nn "toitumise pH-teooria" on lihtsalt üks moodus lammastelt raha välja petmiseks; mingit teaduslikku alust sellel pole. Vähemalt paistavad nii leidvat inimesed, kes enda arust teadusel ja ebateadusel vahet teevad.

Kui see pole sinu arvamus siis tasuks sinna ju miski viide panna. Kuna vastasel juhul inimesed tõlgendavadki seda sinu arvamusena. Viide oli sinu postituses vaid skeptik.ee lingile.

Olen tsitaadis esile tõstnud teise lause kahest. Olen ise öelnud samas postis, et ma pole pädev (tehnilistes üksikasjades) kaasa rääkima. Olen hiljem samas teemas öelnud, et see pole (tingimata) minu isiklik arvamus, vaid üks olemasolev arvamus (ja skeptik.ee on üks neist, kes seda arvamust eesti keeles väljendanud on; sellest ka link sinna, et kõik saaksid aru, millest ma räägin).

Palun too siis oma väited välja mitte ära toppi siia skeptikute artikleid. Kui oskad oma väiteid mõistlikult lahti seletada siis on see ju väga teretulnud.

Olen juba öelnud, aga üritan uuesti. Ma suhtun alkaline-dieeti teatud põhjustel skeptiliselt, aga ei välista, et sellel võivad olla teatud teaduslikud alused (ja kuna mul puudub erialane haridus, siis ootan põnevusega vastukajasid neilt, kellel on). Isiklikel, kinnitamata põhjustel suhtun skeptilisemalt litsenseerimata firmadesse, kes teaduse ja meditsiini sildi all üritavad elanikkonnale pähe määrida (tõenäoliselt) täiesti mittevajalikke ja (tõenäoliselt) vahel isegi ohtlikke "tervisetooteid" ja toidulisandeid.

Vaktsineerimisest võiks rääkida edasi vaktsineerimise teema all; see on siin täiesti olemas (ehkki mõnevõrra veidra jaotuse all, aga OK).

Üldiselt: andke andeks, kallid kaasvangid, kui ma teie tundeid kuidagi riivanud olen. Ma tulin siia eesmärgiga midagi müüa; nüüdseks olen muutunud siinse foorumi vankumatuks fänniks (hoolimata laialivalguvusest ja muudest vaevustest, mis noori foorumeid ikka kiusama kipuvad). Ma tahaksin siin näha rohkem mõttevahetust, rohkem värskeid ideid, rohkem põnevaid isiksusi ja rohkem valmidust kas või eksperimendi korras teiste inimeste "reaalsustunnelitesse" pilku heitma. Kui minu katsed mõtevahetust arendada teid häirivad... Jumal teiega!

Ma ei kavatse siit lahkuda ega vähemalt vaidlusväärsete küsimuste esitamist/arvamuste vahendamist lõpetada enne kui härrased vannutatud mehed mind välja viskavad.
Munk 23

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine  Nutcracker on Reede Sept 18, 2009 3:51 pm

OK, kui tahad puhtteaduslikku vastust, siis ei hakka ma uut uurimustööd tegema... Basketball
Aga mõtlemine on kasulik ja kuna me lihtsalt arutleme siis mul pole midagi selle vastu. Me kõik oleme mõtlevad olevused ja ma ei usu, et see oleks keelatud. Mina saan asjast aru nii, et seada kahtluse alla kogu meditsiini ja teaduse arengut ju ei saa. Samas, millisel eesmärgil neid kasutatakse ja iga teemas kahelda on päris aus tänapäeva kontekstis. Võibolla tuleks minna tagasi kiviaega... füüsilises mõttes.
Aga kui tahetakse midagi väita või kummutada, tuleb teha tõsiteaduslikku tööd.
Vaktsineerimisest keeldumine või lubamine on iga inimese enda otsus. See on sama hea kui püüda siin ja praegu tõestada, kas elu on Marsil või ei ole mitte. Uskuge, mida soovite aga järgige oma intuitsiooni. Kui ikka pilt väga vale tundub, siis ongi vale. Terve mõistus moodustab terve inimese.
Nutcracker

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine  Formica on Reede Sept 18, 2009 4:18 pm

Ok ma pean võib-olla ridade vahelt lugemist harjutama, kuid see ei hakanud tõepoolest kohe silma.

Vaktsineerimisest võiks rääkida edasi vaktsineerimise teema all; see on siin täiesti olemas (ehkki mõnevõrra veidra jaotuse all, aga OK).

Aga palun, ma ootan Sinupoolseid vastuargumente!

Ma ei kavatse siit lahkuda ega vähemalt vaidlusväärsete küsimuste esitamist/arvamuste vahendamist lõpetada enne kui härrased vannutatud mehed mind välja viskavad.

Vaevalt, et siin keegi kedagi oma põhjendatud ja argumenteeritud arvamuse avaldamise pärast välja hakkab viskama.

Formica

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine  Formica on Reede Sept 18, 2009 8:23 pm

Formica

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine  linde on Teis Sept 22, 2009 7:27 pm

kui nüüd Formica ja Munk oma sõnavahetused on lõpetanud võiks teemaga edasi minna. Olen viimastel päevadel eriti seda toiduteemat uurinud, kindlasti mitte piisavalt, kuid väga tõsiselt suhtun sellesse. Toit on see, mille eest me ära ei saa nö. põgeneda. Näiteks täna hambapastatuubilt lugesin sodium fluoride ilust incredientsi nimekirjast välja ja see youtube trükkides sain nt. sellist infot

http://www.youtube.com/watch?v=e3ARhMPVu-A

Kui juba hambapasta teeb lolliks, siis joogivesi on kahjulikum kui alkohol. Umbes nii tuleb välja. Samas jäi ühes youtube postituses kõrva, et aasta 2009 lõpuks tahetakse kõik loomad, keda me sööme mingi ainega kokku pritsida, mis jälle tervist kahjustab. Kui keegi sellega kursis on, siis kui kaugel see eesti lehmad selle "vaktsineerimisega"? ...seda infot olen ma kuulnud kuni siiani .

http://www.youtube.com/watch?v=swC2A9BGGSI&feature=channel_page (neid klippe vaadates)

Lühidalt, miks ma seda pikka seosetut teksti siin kirjutan on see, et mina arvan, et sellesse teemasse tuleks kõige tõsisemalt suhtuma hakata ja kõike siin foorumis kajastada, mida Teie leiate internetist jt. allikatest. Sedasi harime ennekõike endeid.. Loomulikult ka oma tuttavatele vaikselt seda informatsiooni sisse söötma hakata, kelledel veel õrna aimugi pole. Aga seda tuleb teha delikaatselt, muidu peetakse täitsa segasteks meid. Very Happy

Edu. Smile
linde

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine  Formica on Teis Sept 22, 2009 8:03 pm

Paar viimast kuud olen kasutanud floorivaba hambapastat. Maksab küll poole rohkem kui "tavalised" kuid on vähemalt mürgivaba. Algul oli maitse veidi võõrastav kuid sellega harjus kiiresti. Üks koht Tallinnas kus sellist hambapastat osta saab on kauplus "Allikas". Asukoha leiab siit: http://web.zone.ee/esoteerikakaubad/asukoht.html. Lisaks olen loobunud valge suhkru, valge riisi ja valge jahu kasutamisest. Kasutan pruuni suhkrut, pruuni riisi ja spelta jahu. Spelta jahu saab osta ökopoodidest või näiteks ka Lilleorust (www.lilleoru.ee). Tegemist on ühe päris huvitava kohaga millest kunagi ka "pealtnägijas" on räägitud ja näidatud.

Formica

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine  linde on Teis Sept 22, 2009 9:30 pm

Väga hea informatsioon Formicalt, tänud. Ma tahtsingi teada, kui raske on floriidivaba hambapastat leida poodidest. Ma vaata, et oleks veel söega hambaid pesema hakanud. Jahu ja suhkru peale pole ma mõelnud, aga nüüd pööran tähelepanu. Käin tartu ökopoe läbi ja vaatan, mis seal huvitavat on. Igatahes on mul ka plaanis leida Tartu ümbrses mõni väiketalu, kellelt liha ostma hakkan. ma isegi tartu lihaturgiu nii väga ei usaldaks. raske saab olema, sest restoranis tahaks ka ikka söömas käia...
linde

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine  Nutcracker on Teis Sept 22, 2009 10:30 pm

Kui tahta ikka tõeliselt tervislikult toituda siis võib see linnatingimustes päris kulukas olla. Kui just ei taha pidevalt kuhugi maale uhada autoga või kui just tutvusi pole...
Muidugi on kõik poest saadav söök "millegagi koos", ma näiteks ei tea absoluutselt kust saaks tõelist siirupit, see mis poes on lihtsalt ei kõlba kuhugi.
Hetkel on osade inimeste mõtlemisvõime veel säilinud, nii et... kuidas tervisega lood on jumal seda teab. Igatahes mina mõtlen nii: kui mu vanaema pesi eluaeg hambaid söögisoodaga ja need olid tal surmatunnini terved suus, siis saame meie ka. Mingeid limpse ja jooke me nagunii ei tarvita, joome aga teed ja pole viga midagi. Suhkrust ja soolast me veel päris pääsenud kahjuks ei ole. Väikesed põnnid ei peagi teadma mis asjad on krõpsud jms saast ja maiustusteks ongi peamiselt õunad, pirnid ja hullemal juhul jäätis. Pannkooke pihlakamoosiga ja nad on nii õnnelikud, kui ise korjame ja keedame...
Nii et ma konkreetselt ostan ainult põhitoiduaineid ja vaaritan aga ise. Kui läheb "isemajandamiseks" siis loodetavasti selleks hetkeks oleme veel elus Very Happy
Nutcracker

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine  Kapa on Kolm Sept 23, 2009 6:26 pm

Supermarketites müüdav pruun suhkur ei ole tegelikult midagi muud kui valge suhkru graanulid, millele on lisatud melassi. Tõsi on, et pruun suhkur sisaldab õige pisut rohkem mineraale, kuid kui inimene ei söö just tohutuid suhkrukoguseid päevas ära, ei ole pruuni ja valge suhkru mineraalide sisalduse erinevus kokkuvõttes märkimisväärne.

Kapa

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine  Formica on Kolm Sept 23, 2009 10:12 pm

Eks õigem oleks kasutada suhkru asemel mett või veel parem steviat, kuid seda minu teada Eestist müügilt ei leia.

Formica

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine  linde on Laup Sept 26, 2009 11:06 am

kas juhuslikult kellegil on mõni tuttav, kes töötab laboris? Mind väga huvitaks, kui puhtad on poest ostetud puuviljad?
linde

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine  Formica on Laup Sept 26, 2009 11:13 am

Minul kahjuks ei ole tuttavat laboris. Samas olen kuulnud targematelt, et osta ei tasu viinamarju ja paprikat. Need pidid olema parajad keemiapommid. Samuti väljamaalt sissetootud kurgid-tomatid on kurgid ja tomatid vaid maitse poolest. Kuna need kasvavad kunstvalguse ja kunstmulla peal siis nende mineraalide ja vitamiinide sisaldus võrreldes oma kasvatatud kurkide-tomatitega on suht olematu.

Formica

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine  linde on Laup Sept 26, 2009 11:40 am

selge. õnneks viinamarju väga ei osta. Olen ise kuulnud ka, et kõik need ilusamad õunad poodides on keemia, pluss lisaks tehakse ju istandustes pidevalt putukatõrjet. Seega tavaline poola odav õun on kõige tervislikum, mida poest osta. Loomulikult koduaiaõun on kõige parem. Aga kas keegi teab, kuidas on lood nt. mandarinide ja banaanidega?

Kas keegi teab, kuidas on lood eesti kraaniveega linnades, kas floriidi on lisatud või mitte? Amerrikas on nt 80% joogiveest floriidisisaldusega. Väidetakse, et floriid on hea hammastele aga keegi ei tea, et sodium floriidi on ka vabalt näiteks rotimürgis.
Tean nt. öelda, et Tartus on vesi igal pool lubamatust mustem.(isegi põhjavesi) Mul üks tuttav tegi ülikooli diplomitööd veepuhtusest ja teda ei lastud Tartu veepuhastusjaama jutulegi, kuna neil oli palju varjata. Ta kuidagi läbi tutvuste siiski mingi informatsiooni sai ja selle põhjal ka ta väitis, et just nimelt varjamise tõttu ei lubatud teda puhastusjaama. Ta teadis öelda, et poodides on müügil ainult 1 vesi, mis on peaaegu lubatud pH normides. Kahjuks ei mäleta nime, aga vähemalt lootust on veel puhast vett saada. Sinise sildiga pudel oli igatahes. Ma uurin järele, kui teda näen.
linde

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine  mormelar on Laup Sept 26, 2009 12:10 pm

Olen raamatuga hetkel poole peal.
Kuigi ma olen JL suhtes skeptiline, on see raamat üldiselt nagu Piibel. Tegelikult peaks ta olema lausa tähtsam kui too kaunis ilukirjanduslik teos. Aga üldised kommentaarid annaksin siis, kui olen lõpuni lugenud.

Mis mind aga häirib, on see, et vitamiinide peatükis ta ei rõhuta, milliseid preparaate tuleks tarvitada. Nimelt keskmise inimese jaoks tähendab vitamiin seda väikest valget tabletti purgikeses. Nagu ta aga ka ise välja toob (kahjuks vaid ühe koha peal, ühe vitamiini kohta ja see kaob teksti sisse ära), sisaldavad enamus apteegiravimeid pea nullilähedase koguse.
Seega tuleks rõhutada seda, et osta tuleks ikkagi puhast vitamiini, puhast preparaati, mida keskmises apteegis suurelt reklaamitud multivitamiin aga endast ei kujuta. Tavakodanik, kelle jaoks "Varjatud tervisevalem" on esimene sellelaadne teos, ostavad endale poest suvalise purgikese, arvates, et annavad piisava panuse oma tervisesse ning tegelikult toetavad sellega sedasama "saatanast ravimitööstust", millest JL tegelikult hoiduda palub.
mormelar

Postituste arv : 65

Vaata kasutaja profiili

Tagasi üles Go down

Postitamine  Sponsored content

Sponsored content

Tagasi üles Go down

Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2 1, 2  Next

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles

:: Varia :: Muud teemad